Gülhan Şen ile Tiflis Borjomi Mtskheta Turu

Gülhan Şen ile Tiflis Borjomi Mtskheta Turu

Gülhan'ın Galaksi Rehberi

800,00 USD

'dan başlayan fiyatlarla

Tur Açıklaması

GÜLHAN ŞEN İLE ÖZEL UÇAKLI TİFLİS – BORJOMİ - MTSKHETA TURU

22 – 24 ARALIK 2024

2 GECE 3 GÜN

THY İLE…

4* İBİS STYLES HOTEL KONAKLAMA FARKI İLE…

 

1.GÜN - ESKİ TİFLİS – KURA NEHRİ – HAMAMLAR SOKAĞI – CUMA CAMİİ – KRAL VANTANG HEYKELİ – SELÇUKLU HAMAMI – NARİKALA KALESİ – AVRUPA MEYDANI – MİLENYUM KÖPRÜSÜ – NARİKALA TEPESİ – RUSTAVELİ BULVARI – ÖZGÜRLÜK MEYDANI – AZİZ GEORGE HEYKELİ - OPERA BİNASI – RUSTAVELİ

BULUŞMA ve YOLCULUK…
Siz değerli misafirlerimizle 05:00’te İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Tiflis kontuarında  buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası 07:40 uçağıyla uçuşumuzu gerçekleştiriyor yerel saat ile 11:10’da Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e varıyoruz. Bizi bekleyen özel otobüsümüzle otelimize hareket ediyoruz. Odalara yerleşme ve kısa bir dinlenme molası sonrasında, Tiflis şehir turumuza başlıyoruz.

NERELERİ GEZİYORUZ?
Turumuzda ilk durağımız Tiflis’in ilk yerleşim yeri olarak bilinen Old Tbilisi (Eski Tiflis). Kura Nehri’nin kenarında kurulan ve her bir köşesi tarih kokan eski Tiflis gezimizde; Hamamlar Sokağı, Cuma Camii, Tiflis’in kurucusu Kral Vahtang heykeli, Selçuklu Hamamı, Narikala Kalesi, Avrupa Meydanı, Milenyum Köprüsü’nü gezip; teleferikle Narikala Tepesi’ne çıkıyoruz. En güzel fotoğraf noktalarından biri olan  Narikala Tepesi’nde hem şehri kuş bakışıyla seyrediyor, hem de Tiflis anılarımızı ölümsüzleştiriyoruz.

Yaklaşık 2 saat sürecek eski Tiflis gezimizin sonrasında, Tiflisin en seçkin caddesi olan Rustaveli Bulvarı’na hareket ediyoruz.  Özgürlük Meydanı ve Gürcistan’ın sembolü olan Aziz George Heykeli, Opera Binası, Rustaveli Tiyatrosu, Cumhuriyet Meydanı gezilerimiz sonrasında konaklama için otelimize dönüyoruz. 

EKSTRA…
Dileyen misafirlerimizle birlikte ekstra olarak düzenlencek akşam yemeği için Kura Nehri kenarındaki geleneksel bir Gürcü restoranına gidiyoruz. Coşku dolu Gürcü halk danslarını izlerken, birbirinden lezzetli Gürcü yöresel yemeklerini tadıyoruz. Gece boyunca canlı müzik eğlencesine katılıyoruz. Saat 23.00’de restorandan ayrılıp otelimize dönüyoruz.

NOTLAR…
Sabah Kahvaltısı : Uçakta alınacak
Öğle ve akşam yemekleri tur boyunca rehberimizin önerileriyle, misafirlerimizin kendi isteği ve tercihine bırakılmıştır. Tur ücretine dahil değildir.
Konaklama: Tiflis şehir merkezinde 4* bir otelde olacaktır.
Para Birimleri: Gürcistan – Lari

2.GÜN -  BORJOMİ – AHISKA – RABATİ KALESİ – TİFLİS 
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Borjomi'ye hareket ediyoruz. Borjomi kenti Borjomi-Haragauli Ulusal Parkı’nın doğu ucundaki bir vadide yer alır ve günümüzde Gürcistan’ın başta gelen ihraç ürünü olan maden suyu ile ünlüdür. Borjomi-Haragauli Ulusal Parkı da Dünya'nın koruma altına alınan yerlerinden biridir. Borjomi’nin ardından Ahıska Türkleri’nin yaşadığı Ahıska’ya doğru hareket ediyoruz. Burada ülkenin en büyük kalesi olan Rabati Kalesi’ne çıkıyoruz. Kale ve kaledeki eserler tamamen onarılarak turizmin hizmetine sunulmuştur. Bu görkemli kale gezimizin ardından, Ahıska'nın onarılan mahallesini gezerek Tiflis merkeze geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile akşam panoramik şehir turuna başlıyoruz. 1956 yılından itibaren faaliyet gösteren ve şehrin en eski ve en hızlı toplu taşıma aracı olan Tiflis’in tarihi metrosunu ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimizle şehrin eğlence noktalarından Barlar Sokağı turuna gidiyoruz ve Tiflis’te kurulmuş olan Noel pazarlarından birini ziyaret ediyor, yeni yıl için şehrin ışıl ışıl aydınlatılmış sokaklarında dolaşıyoruz.

3.GÜN - MTSKHETA – JVARİ MANASTIRI - SVETİTSKHOVELİ KİLİSESİ VE ARKEOLOJİ MÜZESİ - GÜRCİSTAN ETNOGRAFYA MÜZESİ - KUS TBA GÖLÜ – MTATSMİNDA TEPESİ – SAMEBA KATEDRALİ – VERSİNAJ ÇARŞISI - İSTANBUL
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Tiflis’ten 17 km uzaklıkta, Mtkvari ve Aragvi Nehirleri’nin ortasında kurulmuş Mtskheta’ya gidiyoruz. İberya Krallığı’na bir zamanlar başkentlik yapmış olan Mtskheta, 1994 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dâhil olmuştur. Burada Gürcülerin meşhur şarapların tatma ve alma imkânımız olacak. Gürcülerin meşhur (çaça) vodkasının yapılışını göreceğiz.  Mskheta’ya hâkim bir tepe üzerinde bulunan ve Erismtavari Stepanoz I. tarafından 590 ve 605 yılları arasında inşa edilen Haç Manastırı olarak da bilinen Jvari Manastırı, Gürcü Hıristiyan mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Svetitskhoveli Kilisesi ve Arkeoloji Müzesi gezilerimiz sonrası Tiflis’e geri dönüyoruz.  

Şehir merkezinde öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.  Yemek sonrasında,  Gürcistan Etnografya Müzesine gidiyoruz. Gürcü tarihini, gürcü geleneklerini, Eski gürcü yapımı evlerinin görülmesi ve gürcü tarihine yapacağımız küçük bir yolculuk sonrasında,  Kus Tba Gölü’ne gidiyoruz.  Güneş saatini görüyor ve sonrasında gölün kenarında çay kahve molası için serbest zaman veriyoruz.  685 metre yükseklikte yer alan Mtatsminda tepesine gidiyoruz ve buradan şehri havadan kuş bakışı görüyoruz. Ardından Doğu Avrupa’nın en büyük Ortodoks katedrali olarak tescillenmiş Sameba Katedralini geziyoruz. Sameba gezisi ardından Vernisaj çarşısına gidiyoruz. Tiflis’in ve Kafkasların en meşhur çarşılarından olan antika pazarında alışveriş serbest zamanı veriyoruz.  
DÖNÜŞ ZAMANI…
Antika çarşısı gezilerinden sonra Tiflis havalimanına transfer ve bilet bagaj işlemleri sonrasında THY’nin 17:40  uçağı ile İstanbul'a uçuşumuz gerçekleşiyor. Siz değerli misafirlerimizle bir başka programımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz..


Tur Fiyatları

İki Kişilik Odada Kişi Başı
800,00 USD
Tek Kişilik Oda
900,00 USD
Odada 3. Kişi
800,00 USD
Çocuk (2-11)
700,00 USD
Bebek (0-2)
200,00 USD

Dahil Olanlar

THY tarifeli seferi ile İstanbul (IST) - Tiflis gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
Havalimanı vergileri,
Tiflis’te seçilen otelde 2 gece konaklama,
Sabah kahvaltıları,
Özel araçlarla Havalimanı – Otel Havalimanı transferleri,
Panoramik Tiflis şehir turu,
Türkçe rehberlik hizmeti,

Olmayanlar

Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
Kişisel harcamalar,
Ekstra turlar (1 tane, yemekli Gürcü dansları gecesi)
Öğle ve akşam yemekleri.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz

Tur Seçimi

Popüler Turlarımız