Üsküp Turu

 • Üsküp Turu
 • Üsküp Turu
 • Üsküp Turu
 • Üsküp Turu
 • Üsküp Turu

ÜSKÜP TURU

MATKA KANYONU TURU DAHİL

KURBAN BAYRAMI 2024

16-19 HAZİRAN 2024

1. Gün: İSTANBUL – ÜSKÜP – MATKA KANYONU

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 08:00’de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, saat 10:20’de Pegasus Havayolları’nın PC 351 sefer sayılı uçağıyla Üsküp`e hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 10:50’de Üsküp ’e varış. Varışımız sonrası havalimanından ayrılış. Üsküp’a hareket ediyoruz. Üsküp’e varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın da doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan 1550 tarihli Kurşunlu Han’ı geziyoruz. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte rehberimiz eşliğinde fiyata dahil olarak gerçekleşecek olan Matka Kanyonu gezimizi gerçekleştireceğiz. Üsküp’ün batısında yer alan ve yaklaşık 500 hektarlık bir alanda bulunan Matka, Kuzey Makedonya’nın en popüler açık hava alanlarından biridir. Ayrıca içerisinde birkaç manastırında bulunduğu kanyon ülkenin en eski yapay gölüdür. Muhteşem manzaraları ölümsüzleştirdikten ve atmosferin tadına vardıktan sonra otele hareket. Dileyen misafirler için rehberimiz eşliğinde ekstra olarak gerçekleşecek olan Yemekli Makedon Gecesi Turu’nu gerçekleştireceğiz.

Otele dönüş ve konaklama.

Makendon Gecesi Turu ( Yemekli ) : 40 Euro

2. Gün: ÜSKÜP

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ohrid -Resne – Manastır - Kalkandelen turumuza katılabilirler. İlk olarak Ohrid’e hareket. Yol üzerinde Tetova(Kalkandelen)’ de duruyor Alaca Camiini ziyaret ediyor ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni`nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi`ni panoramik olarak görüyoruz. Arından Ohrid’e varşına istinaden Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Dileyen misafirler ekstra olarak Ohrid Gölü’nde tekne turunu gerçekleştirebilirler. ( 20 eur ) Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları, Turumuzun ardından Ohri Gölü’ne ev sahipliği yapan ve adını Kiril alfabesini bulan Aziz Clement’in öğrencisi Aziz naum’dan alan St. Naum’a giderek ünlü manastırı görecek, gölde sandal gezisi yapacağız. Ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. 

Ohrid-Resne-Manastır-Kalkandelen Turu: 50 Euro

Ohrid Gölü Tekne Turu: 20 Euro

3. Gün: ÜSKÜP

Sabah kahvaltısı sonrası tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Prizren-Priştine turuna katılabilirler. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Pristine sehir turunu panoramik olarak yapiyoruz ve ardından Sultan Murad Hudaverdi turbesini ziyaret ediyoruz. Devamında Prizren`e hareket ediyoruz. Kosova ‘ın 2. Büyük kenti olan Prizren M.Ö. 2. YY ‘a uzanan tarihi boyunca Roma, Bulgar, Sırp, Osmanlı ve Arnavutluk himayesinde kalmış ve bu farklı kültürlere ait tarihi eser ve yapılarını muhafaza etmiştir. Panoramik gezimiz esnasında göreceğimiz başlıca eserler Cuma Camii, Prizren Saat Kulesi, Aziz Spas Kilisesi, Bayraklı Camii ve Taşköprü’ dür. Prizren ‘de gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ardından serbest zaman. Otele dönüş ve konaklama.

Prizren-Priştine Turu: 70 Euro

4. Gün: ÜSKÜP - İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Buluşma saatinde özel aracımızla havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC 352 sefer sayılı uçuşuyla yerel saat ile saat 12:05’de İstanbul'a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na yerel saat 14:30’da varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki Tatil Lideri gezimizde buluşmak dileğiyle…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları’yla İstanbul-Belgrad-İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • 4* merkeze yakın otelde 3 gece kahvaltı dahil konaklama,
 • Üsküp şehir turu,
 • Matka Kanyonu turu,
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferi,
 • Mesleki sorumluluk sigortası
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri,
 • Yemeklerde alınan içecekler,
 • Program da ekstra olarak belirtilen kalemler,
 • Seyahat sağlık sigortası ( 15 euro )
 • Kişisel harcamalar.

Tur Fiyatları

1.Ek Bilgiler

 • Bu program için TC vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Diğer ülkelerin vatandaşları Makedonya vize kurallarını kendi konsolosluklarından öğrenmelidir. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine her zaman sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport gereklidir.
 • Ülkenin para birimi Sırp Dinarı’dır. Küçük işletmeler haricinde euro ve kredi kartı kullanımı da yaygındır.
 • Tüketici seyahat başlangıcına 31 gün kala kesintisiz ve cezasız iptal/iade hakkına sahiptir. Seyahat başlangıcına 16 gün kala yapılan iptallerde tur paket ücretinin %50’si, 7 gün kala yapılan iptallerde ise tamamı kesintiye uğrar.
 • İsim değişikliği için operasyon ekibimizle görüşmeniz gerekmektedir. Garanti verilemez hava yolu ve otel inisiyatifindedir.
 • Otel kategorisi değişmeyecek şekilde otel isminde değişiklik olabilir, seyahate 2 gün kala netleşir ve tüketiciye bilgi verilir.
 • Hava yolu şirketi Lahey protokolü gereği, uçuşlarda saat değişikliği yapma hakkına sahiptir, seyahate 2 gün kala netleşir ve tüketiciye bilgi verilir.
 • Tatil Lideri ve tur rehberi programın tamamını yerine getirmek şartıyla akışta değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Tatil Lideri yetersiz katılım sebebiyle turu iptal etme hakkına sahiptir, tüketici müsaitse farklı bir tarihe geçiş sağlayabilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gerçekleştirilmesine izin verilmeyen turlar yapılamaz ve Tatil Lideri sorumlu tutulamaz.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

Üsküp Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Süresi

3 gece 4 gün


'den itibaren

Konaklama

4* Otellerde Konaklama

Ulaşım

Gezilecek Yerler

Tur Hakkında

Üsküp Turu

Yardımcı Olalım

Benzer Turlar

Bursa ve Eskişehir Turu

Bursa ve Eskişehir Turu

2 gece 3 gün

01.07.2024

6.500,00 TL

 Domatia Rum Köyü ve Karina Turu

Domatia Rum Köyü ve Karina Turu

Günü Birlik

06.07.2024

1.000,00 TL

Budva Turu

Budva Turu

10.07.2024

639,00 EUR

Otobüs ile Büyük İtalya Turu

Otobüs ile Büyük İtalya Turu

9 Gece 10 gün

11.07.2024

949,00 EUR

Vizesiz Uçakla Balkanlar Turu

Vizesiz Uçakla Balkanlar Turu

8 gece 7 gün

13.09.2024

699,00 EUR

Uçaklı Büyük İtalya Turu

Uçaklı Büyük İtalya Turu

6

16.07.2024

1.199,00 EUR

Karadeniz Batum Turu

Karadeniz Batum Turu

6 gece 7 gün

19.07.2024

13.900,00 TL

Bulgaristan Romanya Turu

Bulgaristan Romanya Turu

5 gece 5 gün

20.08.2024

379,00 EUR

Iconic Aegean Yaz Programı - Celestyal Discovery

Iconic Aegean Yaz Programı - Celestyal Discovery

3 gece 4 gün

24.08.2024

880,00 EUR

Uçaklı Butik Gap Turu

Uçaklı Butik Gap Turu

3 gece 4 gün

11.09.2024

13.900,00 TL

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.