AVŞA ADASI & ERDEK TURLARI

 • AVŞA ADASI & ERDEK TURLARI
 • AVŞA ADASI & ERDEK TURLARI
 • AVŞA ADASI & ERDEK TURLARI
 • AVŞA ADASI & ERDEK TURLARI
 • AVŞA ADASI & ERDEK TURLARI
 • AVŞA ADASI & ERDEK TURLARI
 • AVŞA ADASI & ERDEK TURLARI
 • AVŞA ADASI & ERDEK TURLARI

AVŞA ADASI & ERDEK TURLARI 

ULUABAT GÖLÜ - GÖLYAZI KÖYÜ - BAYRAMDERE SAHİLİ – BANDIRMA  
AVŞA ADASI OCAKLAR KÖYÜ - EDİNCİK - ERDEK - MANYAS KUŞ CENNETİ

5* GRAND ASYA HOTEL’ de Y.P. Konaklama (Bandırma' da)

(3 Gün-2 Gece)

1. Gün: ULUABAT GÖLÜ - GÖLYAZI KÖYÜ - BAYRAMDERE SAHİLİ – BANDIRMA

Sabah saat 05:30 Urla Vergi Dairesi önü.  06:00 ÜÇKUYULAR ( Fahrettin Altay- Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü),  06:05 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı-Hatay İstikametindeki Durak),  06:15 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü),  06:30 ALSANCAK (Lozan Fuar Kapısı Önü), 06:40  BAYRAKLI ÜST GEÇİT (Otobüs Durağı)    06:50 KARŞIYAKA (Anıt),  06:55 KARŞIYAKA (Yunuslar),  07:00 BOSTANLI (Bostanlı İskele-İskelenin Karşısı),  07:05 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm Karşısı),  07:20 BORNOVA (Ege Üniversitesi Hastane Önü) 07:25 BORNOVA (Osman Kibar Meydanı Kampus Önü’nden) siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. Yolda (ekstra) kahvaltımızı aldıktan sonra, AKHİSAR- BALIKESİR üzerinden, ULUABAT GÖLÜ, GÖLYAZI KÖYÜ’ne uğruyoruz. Bursa’nın göz kamaştırıcı balıkçı köylerinden biri olan GÖLYAZI , ULUBAT GÖLÜ kenarı, antik yerleşim yerlerinden biridir. Kıyıya bir köprü ile bağlı durumda olan ve sit alanı olarak kabul edilmiş Gölyazı’da serbest zaman veriyoruz. Bu esnada, gölün kenarında balık ağlarını ve kerevit sepetlerini onaran balıkçıları görebilirsiniz. Daha sonra, köy meydanında bulunan tarihi çınarın hikayesini rehberimizden dinleyerek, grubumuzla birlikte  arnavut kaldırımlı dar sokaklarında tarihi kent duvarları arasında keyifli yürüyüşler yapıyoruz. Tarihi Gölyazı sokaklarını gezerken, anılarınıza  bir çok fotoğraf karesi ekleyebilirsiniz. Bu etkileyici ortamda, öğle yemeğimizi aldıktan sonra, dağların yeşilliği ile denizin birleştiği BAYRAMDERE’ye hareket ediyoruz. Bayramdere’nin muhteşem sahilinde yürüyüşlerimizi gerçekleştirerek, fotoğraf molası veriyoruz. Denize karşı çay keyfinin ardından, panoromik olarak zengin bitki örtüsüne sahip Karadağ’ın falezli kıyılarını izleyerek, ıhlamur ağaçları arasından, hilal şekilli küçük koyları gözlemliyerek, KARACABEY üzerinden, BANDIRMA’ya ulaşıyoruz. Bandırma’da 5*GRAND ASYA HOTEL’e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün: Bandırma Arkeolojini Müzesi - AVŞA ADASI - ERDEK LİMANI - PAŞA LİMANI ADASI

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Bandırma Arkeolojini Müzesini ziyaret edip AVŞA ADASI’na geçmek üzere ERDEK LİMANI’na gidiyoruz. Feribotla PAŞA LİMANI ADASI’nı görerek, güzel manzaralar eşliğinde Türkiye’nin havasının en temiz ikinci yeri olan AVŞA ADASI’na ulaşıyoruz. Sakin koyları, altın sarısı kumsalları ve Ada ruhunu koruyan huzurlu atmosferi, mavisi, yeşili ile MARMARA’nın gözde tatil merkezi olan adayı tanımak için rehberimiz eşliğinde kısa bir tur yapıyoruz. Bu esnada, şarapları ile ünlü bu beldemizde alışveriş yapma imkanımız da olacak… Daha sonra pırıl pırıl plajlarından yararlanmak ve dilediğinizi yapmak üzere verilen saat ve yerde rehberimizle buluşmak üzere serbest zaman veriyoruz. Akşam üzeri feribotla ERDEK‘e geri dönüyor ve kısa bir yolculuk sonrası, tekrar 5*GRAND ASYA HOTEL’imize geliyoruz. Akşam yemeği sonrasında, isteyen konuklarımız Bandırma’nın sahilinde yürüyüş ve kahve keyfi yapabilirler…

3. Gün: AŞK KÖPRÜSÜ - OCAKLAR KÖYÜ - EDİNCİK- MANYAS KUŞ CENNETİ

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, deniz kokusu ve martı sesleri arasında Bandırma sahilinde  güne başlıyoruz. Bandırmanın simgesi AŞK KÖPRÜSÜ’nde fotoğraf molası veriyor ve rehberimizden Bandırma’nın tarihi hakkında ki  bilgilendirmelerini dinliyoruz. Bandırma merkez’de kısa bir gezi sonrasında,  otobüsümüze biniyor ve şehir gürültüsünden kaçanların sığınak yeri olan,  doğası, tarihi, kültürüyle Kapıdağ yarımadası  köylerinden OCAKLAR’a gidiyoruz. Rehberimizin anlatımları sonrası dileyenler  alış veriş yapabilir ya da sabah kahvesini sahil kır kahvesinde içerek soluklanabilirler. Halkın geçim kaynağı balıkçılık, zeytincilik ve turizm olan Ocaklar’dan,  sosyal değerleri açısından önemli bir tatil beldesi olan ERDEK  merkeze geçiyoruz. Erdek’in sembolü haline gelmiş kıyıdan sanki elinizle dokunacağınız kadar yakınında görünen,  Zeytinli Ada, Çuğra Plajı, Kurbağalı  Plajı ve Seyit Gazi Tepesi hakkında rehberimizin bilgilendirmeleri sonrasında, sahilinde yürüyüşler yapıyoruz. Serbest zaman esnasında, Erdek çarşısında alışveriş yapabilir, deniz manzarası eşliğinde  sahil restorantlarında öğle yemeğini keyifle yiyebilir veya cafelerin de çay, kahve keyfi yapabilirsiniz. Erdek gezimizi tamamlayarak,  keyifli kısa bir yolculukla antik ismi Adrestei olan EDİNCİK’e ulaşıyoruz. Edincik ayakta kalmayı başarmış tarihi evleriyle, meydanda birçok kahvehanesiyle, kasap dükkanları ve çay bahçesiyle bizleri karşılıyor. Turizm ve Kültür Bakanlığı’nın desteği ile restore edilen Edincik’in simgesi haline gelmiş  güzide evlerin arasında dolaşıp fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra, Türkiye Milli Parkları içinde çok özel bir yeri ve dünya çapında önemi olan MANYAS KUŞ CENNETİ  ne  hareket ediyoruz. Restorasyon çalışmaları sebebiyle göl kıyısında kuşları gözlemleyip rehberimizden bilgi alıyoruz. Kuş sesleri arasında  geçireceğimiz keyifli anlardan sonra, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Uygun molalarla akşam saatlerinde İZMİR’e ulaşıyoruz. Bir başka Tatil Lideri Turizm seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

 •  5* Grand Asya Hotel’de 2 Gece Konaklama 
 •  Otelde 2 Sabah Kahvaltısı+2 Akşam Yemeği
 • Lüks Otobüsle Ulaşım
 • Programda belirtilen Turlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat Sigortası
 •  Tatil Lideri Turizm Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze Ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Yolda Alınan Sabah Kahvaltıları, Öğle Yemekleri
 • Otelde belirlenen ekstralar +İçecekler+Minibar
 • Tahtalı Teleferik Ücreti
 •  Feribot Geçiş Ücreti(Erdek-Avşa)

Tur Fiyatları

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

AVŞA ADASI & ERDEK TURLARI HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

 • 5*
 • ULUABAT GÖLÜ - GÖLYAZI KÖYÜ - BAYRAMDERE SAHİLİ – BANDIRMA AVŞA ADASI OCAKLAR KÖYÜ - EDİNCİK - ERDEK - MANYAS KUŞ CENNETİ
 • İzmir
 • 0232 424 08 12

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.