Vizesiz Uçakla Balkanlar Turu

 • Vizesiz Uçakla Balkanlar Turu
 • Vizesiz Uçakla Balkanlar Turu
 • Vizesiz Uçakla Balkanlar Turu
 • Vizesiz Uçakla Balkanlar Turu
 • Vizesiz Uçakla Balkanlar Turu

 VİZESİZ UÇAKLA.
Zengin Tarihi ve Doğal Güzellikleriyle
BALKANLAR TURU

MAKEDONYA–ARNAVUTLUK–KARADAĞ–BOSNA HERSEK
SIRBİSTAN–KOSOVA

4* OTELLERDE KAHVALTI ve AKŞAM YEMEĞİ DAHİL KONAKLAMA
 Sun Express Hava Yolları ile Direkt Aktarmasız Uçuş!!   
Ülke Şehir Giriş Ücretleri ve Turist Konaklama Vergileri Dahil ! 
 Kültür ve Şehir Gezi Ücretleri Dahil ! 
 Sürpriz Maliyetler Olmaksızın !
ÜSKÜP’te 2 Gece Konaklama ile…
İlk Gece Hava Limanına Varıştan Hemen Sonra Konaklama ile…
 Ohrid’de Makedon ve Saraybosna’da Boşnak Gecesi Dahil !.
Doğa Harikası Gölü ve Orta Çağ’dan Kalma Kiliseleriyle; MAKEDONYA
Osmanlı Mimarisi ve Tarihi Köprüleriyle; BOSNA-HERSEK
Adriyat Manzarası, Tarihi Kent ve Surlarıyla; KARADAĞ
Tarihi Kaleleri ve Canlı Gece Hayatıyla; SIRBİSTAN
Osmanlı Dönemi Taş Evleri ve Camii’leriyle; ARNAVUTLUK
Tarihi Priştine ve Prizren Kentleri ile; KOSOVA

1. Gün: KALKANDELEN – MANASTIR (BİTOLA)– RESNE- OHRİ

Otelimizde kahvaltımızı yapmamızın ardından, Makedonya’nın üçüncü büyük kenti olan Kalkandelen (Tetova)’e doğru yola çıkıyoruz. Şar dağlarının eteklerinde kurulu ve Pena Nehri kenarında bulunan kente yani, Kalkandelen’e ulaşıyoruz. Arnavut nüfusunun fazla olduğu bu güzel şehirde panoramik olarak şehir turumuzu yapacak ardından Alaca Camii’ni ziyaret edeceğiz. Mimari tarzı, dönemin Osmanlı camilerinin geleneksel özelliklerini taşır. Kesme taşlarla yapılmış olan cami, dış cephesindeki detaylarla dikkat çeker. Giriş kapısı ve pencerelerindeki işlemeler, Osmanlı süsleme sanatının güzel örneklerindendir. Caminin iç mekanı da aynı estetik anlayışı yansıtır; zarif mihrap ve minberi, özenle işlenmiş ahşap detayları ve yüksek kubbeli tavanıyla dikkat çeken Camii’yi gezdikten sonra Manastır’a hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından, Osmanlı döneminden sonra Bitola olarak anılan ve Yunanistan’a en yakın bölgede bulunan Manastır’a varıyor ve gezimizin en etkileyici anını yaşayacağımız, Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadiyi ve Atatürk Müzesini (Bitola Müzesi) ziyaret ediyoruz. Ardından Şirok Sokak’ı, Eleni Karinte’nin Evini, o çok bilinen türküye ilham olanManastır’ın ortasındaki havuzu ve çeşmeyi, İshâk Çelebi Camii, Haydar Kadı Camii, Bedesteni yani Türk Çarşısını görüyor ve serbest zaman veriyoruz. Programımızı tamamlayarak, Manastır’dan ayrılıyor, Ohri’ye geri dönüyoruz. Yol güzergâhında Jön Türk Devriminin öncülerinden Niyazi Beyin memleketi olan Resne’ye uğruyoruz. İki göl arasında kalmış şanslı bölge olarak nitelendirilen ve Prespa havzasında yer alan bu güzel kasabayı ziyaret ederek Resneli Niyazi Bey Sarayını görüyoruz. Rehberimizin bizleri bilgilendirmesinden sonra kısa bir yolculuğun ardından Ohri’ye ulaşıyor ve şehir gezimize başlıyoruz. Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya Kilisesi, Kiril Alfabesini bulan Kiril ve Methodi kardeşlerinin heykelleri,  Asırlık Çınar Ağacı, Ali Paşa Camii, Halvetiye Tekkesi, Bizans dönemi Meryemana Kilisesi, Hacı Turgut Camii görerek gezimizi tamamlıyor ve Türk Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Bu esnada meşhur inci takılardan alışverişler yapabilirsiniz. Sonrasında otelimize yerleşiyoruz ve keyifli bir günün ardından yöresel dansları ve müzikleri ile bizlere eşlik edecek olan folklör grubu eşliğinde Makedon gecemize katılıyoruz. Eğlencemizin ardından odalarımıza çekiliyoruz.

*Kahvaltı ve Akşam yemeği konakladığımız otelimizde alınacaktır. Geleneksel Makedon Gecesi  Fiyata_Dahildir!
*Öğle Yemeği, gezi esnasında yolda alınacak olup ekstradır.

2. Gün: OHRİ –ST.NAUM - ELBASAN – TİRAN – İŞKODRA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Arnavutluk sınırına çok yakın bir noktada bulunan ve Ohrid’e 29 km uzaklıktaki gölün doğduğu yer olan anılan Aziz Naum (St.Naum) Manastırına gidiyoruz. 905 yılında inşaası tamamlanan ve Kiril alfabesi ile hiristiyanlığın yaygınlaşmasında çok önemli rol oynayan, kilise, otel ve mezar odasından oluşan komplekse ulaştığımızda çevresindeki doğal güzelliklerden etkileneceğinize eminiz. Hayranlıkla yapacağınız fotoğraflamaların ardındançok kısa mesafede bulunan Arnavutluk ulaşıyor, sınır geçiş işlemlerimizi tamamlayarak, Balkanların Osmanlı döneminde kurulan şehirlerinden olan Elbasan’da panoramik turumuzu gerçekleştiriyoruz. Kısa ziyaretimizin ardından,  1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen Arnavutluk’un başkenti Tiran’a ulaşıyoruz. 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un bu gözde şehrinde Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Heykeli ve Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. İtalyan ve Osmanlı kültüründen izler taşıyarak Balkan kültürüyle de harmanlanmış olan Arnavutluk’taki turumuzu tamamlıyor ve kıyısında kurulduğu göl ile aynı adı taşıyan ve Osmanlı ordusunun önemli üslerinden biri olan İşkodra'ya geçiyoruz. İşkodra’da bulunan tarihi kaleyi gördükten sonra otelimize yerleşiyor, akşam yemeğimizi alarak istirahate geçiyoruz.

*Kahvaltı ve Akşam yemeği konakladığımız otelimizde alınacaktır. Fiyata_Dahildir!
*Öğle Yemeği, gezi esnasında yolda alınacak olup ekstradır.

3. Gün: İŞKODRA – BUDVA – KOTOR – PERAST – TREBİNJE

Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra otobüsümüzdeki yerlerimizi alarak, Karadağ sınır kapısına doğru yola koyuluyor sınırdaki gümrük işlemlerimizin ardından fotoğraflarını sıkça gördüğümüz ve manzaralarına hayran kaldığımız Adriyatik kıyılarına kavuşuyor ve yolumuza en gözde turistik destinasyonlarından bölgede ilerlerken kısa bir fotoğraf molası için  St. Stefan Adası’na münhasır bir noktada mola veriyoruz. Sonrasında, kısa bir yolculuk ile Tristeno Koyu’nun eşsiz manzarası eşliğinde, renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’nın güzel plajlarından geçerek,tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen Kotor'a geçiyoruz. Surlarla çevrili Kotor şehrindeki yürüyüş turumuza deniz kapısından girerek, birçok tarihi yapının yanı sıra Silah Meydanını, Tarihi Saat Kulesini, Utanç Piramidini, Aziz Triphon ve Aziz Nikola Kiliselerini, eski kentin önemli meydan ve malikânelerini göreceğiz. Kotor Körfezi’ni takip ederek yolumuza devam ederken, Perast kasabasına ulaşacağız. Burası muazzam bir Orta Çağ köyü olup, aynı zamanda UNESCO koruması altındadır. Sahiline bakan 2 küçük adadan birincisi bir manastır adası ve turistik ziyarete kapalı olan Sveti Djordje yani St. George Adası, diğeri ise insan eliyle 600 yıl önce yapılmış olan Lady of the Rocks (Kayaların Leydisi) adasıdır. Hayran kalacağınız bu güzellikleri resimlemek üzere alacağımız kısa bir fotoğraf molası sonrasında, buradan ayrılıyor ve güzergahımızda Barbaros Hayrettin tarafından alınan tarihi HercegNovi şehrini görerek,Bosna Hersek Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Trebinje’ye varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trebinje’de otelimizde.

*Kahvaltı ve Akşam yemeği konakladığımız otelimizde alınacaktır. Fiyata_Dahildir!
*Öğle Yemeği, gezi esnasında yolda alınacak olup ekstradır.

4. Gün: TREBİNJE–BLAGAJ (Sarı Saltuk –Alperenler Tekkesi)-MOSTAR – SARAYBOSNA-BOŞNAK GECESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Avrupa’nın en hızlı su çıkış kaynağına sahip olan Buna Nehri’nin kenarındaki Sarı Saltuk Tekkesi’ni (Alperenler Tekkesi) görmek üzere Blagaj’a  gidiyoruz. Doğal güzellikteki çevresiyle dikkatleri üzerine çeken ve 1465’de Osmanlıların eline geçtikten sonra kurulan tekke, Bosna’nın yerel halkı olan Boşnakların hızla Müslümanlığı seçmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Buradaki etkileyici gezimizi tamamlayarak, bir sonraki gezi durağımız olan ve Balkanların Sembolü haline gelmiş olan köprüsüyle ünlü Mostar’a hareket ediyoruz. Neretva Nehri üzerinde bulunan, 1557–66 arasında Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1993’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü ile turumuza başlıyoruz. Eski Hamam, Koski Mehmet Paşa Camii, Kuyumcular Çarşısı’nı görerek serbest zaman veriyoruz. Eğer çok şanslıysak bahşiş ve kendisini ispat etmek için ünlü köprüden atlayışlar yapan gençleri görebileceğimiz Mostar’dan ayrılarak, Balkan coğrafyasını dağları ve nehirleri ile süslediği iç açıcı doğal manzaraları eşliğinde Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’ya ulaşıyor ve turumuza başlıyoruz. İki asır boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olan Saraybosna, barındırdığı dini çeşitliliği ile Avrupa’nın Kudüs’ü kabul edilir. Kent, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar arasındaki yıkıcı savaşlar sonucu büyük tahribata uğramış olmakla birlikte güzelliğini halen büyük ölçüde korumaktadır. Franz Ferdinand suikastının yaşandığı Latin Köprüsünü otobüsten görerek, Saraybosna’daki yürüyüş turumuza Bosna Savaşında günlerce yanan ve milyonlarca el yazması eserin yok olduğu Eski Kütüphane, Seher Köprüsü, İnat Evi, Hünkâr Camii ile başlıyoruz. Eski kentin Avusturya bölümünde Katolik Kilisesi, Sonsuz Ateş Anıtı, Sinagog gibi eserleri, Türk bölümünde ise Ferhadiye Camii, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Külliyesi gibi eserleri görerek gezimizi tamamlıyoruz. Ardından, Saraybosna’nın sembolü olan Başçarşı’da serbest zaman verdikten sonra otelimize geçiyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeği esnasında Geleneksel Boşnak Gecesine katılıyoruz.

*Kahvaltı ve Akşam yemeği konakladığımız otelimizde alınacaktır. Boşnak Gecesi Fiyata_Dahildir!
*Öğle Yemeği, gezi esnasında yolda alınacak olup ekstradır.

5. Gün: SARAYBOSNA – BELGRAD

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra yol boyunca birbirinden eşsiz dağların doyumsuz doğal güzelliklerini izleyerek yapacağımız keyifli bir yolculuk için yola koyuluyoruz. Yönümüzü Sırbistan’a çeviriyor ve sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport işlemleri sonrasında, Sırbistan’ın ovalık bölümünde kurulu, tarımla geçinen kasabalarını ve köylerini görerek, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a ulaşıyoruz. Sırpçada “beyaz şehir” anlamına gelen Sava ve Tuna Nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş, aynı zamanda adı gibi ferah, aydınlık ve huzurlu olan bu kente varışımızdan sonra, turumuza Parlamento, Eski Saray, Ulusal Müze, Terazi Çeşmesi gibi görkemli yapıları görerek, tarihi kenti yakından tanıyacağımız yürüyüşümüzle başlıyoruz. Eski kentin Tuna ve Sava Nehirlerinin birleşme noktasına hâkim olarak kurulmuş kalesini ziyaret ediyoruz. Saat Kule Kapı ve İstanbul iç ve dış Kapılarını, Tuna Nehri ve Sava Nehirlerinin buluştuğu noktayı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesini, Damat Ali Paşa Türbesini, Askeri Açık Hava Müzesini ve Fransa’ya Şükran Anıtı’nı rehberimizin bilgilendirmeleri eşliğinde görerek turumuzu tamamlıyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda, Belgrad’ın en ünlü caddesi olan Mihailova Caddesinde gezintiler yapabilirsiniz. Bu güzel turumuzun sonunda akşam yemeği ve konaklama Belgrad’daki otelimizde.

*Kahvaltı ve Akşam yemeği konakladığımız otelimizde alınacaktır. Fiyata_Dahildir!
*Öğle Yemeği, gezi esnasında yolda alınacak olup ekstradır.

6. Gün: BELGRAD – ÜSKÜP

Kahvaltının ardından, Belgrad’a veda ediyoruz ve Yahya Kemal’in şehri Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ediyoruz. Kent merkezinde, kentin ana meydan ve bulvarlarını, sayısız heykel ve neo-klasik binaları görerek yapacağımız panoramik turun ardından, Makedonya Meydanı’nda, Çar Samuil, JüstinyenII.Philip, Kraliçe Olympia, B.İskender Heykelleri, Rahibe Teresa Anı Evi’ni gördükten sonra Köprünün diğer yakasında kalan Üsküp Kalesi önune gelerek gezimize devam ediyoruz. Mustafa Paşa Camii, Sulu Han, Murat Paşa Camii, Çifte Hamam, Kapan Hanı, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü gibi Osmanlı yapısı eserlerini görüyor ve Eski Türk Çarşısı’na gidiyor ve serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin yönlendirme ve tavsiyeleri ile, dileyen misafirlerimiz sevdikleriyle birlikte şehrin keyfini çıkarabilirler. Rehberimizin belirleyeceği noktada ve saatte yeniden buluşmamızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde.

*Kahvaltı konakladığımız otelimizde alınacaktır. Fiyata_Dahildir!
*Öğle ve Akşam Yemeği gezi esnasında yolda alınacak olup ekstradır.

7. Gün: MATKA KANYONU – KOSOVA – ÜSKÜP

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra, Makedon Coğrafyasının doğasına özgü “Cennet köşe” Matka Kanyonunu gezmek üzere yola koyuluyoruz. Treska Nehri’nin Vardar Nehri ile buluştuğu alanda “Dünyanın en güzel doğa harikası yerleri” listesinde yer alan Matka Kanyonu’na gidiyoruz. Üsküp'e yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan doğal bir güzelliktir. Bu kanyon, Vardar Nehri'nin oyarak oluşturduğu derin ve sarp kayalıklar arasında yer alır. Yorgunluğumuzu alacak sakinliği yanında mağaralarıyla ve doğal keşif noktaları sizleri büyüleyecek güzellikte Kanyon’u dileyen misafirlerimiz küçük tekneler eşliğinde de keşfe çıkabileceklerdir. Yüksek kayaların arasında bulunan Matka Kanyonu’nda kuşların cıvıltısı ve suyun kıyıya çarpan hafif çırpınışları eşliğinde gezintimizi tamamladıktan sonra keyifli bir yolculuk ile Kosova’ya gitmek üzere yola koyuluyoruz. İlk durağımız Priştine olacak. Kente varışımızın ardından Panoramik Şehir turumuzda, 19. Yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Osmanlıların 15 yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmet Külliyesi, özgün iç süslemeleri ile 18 yüzyılın önemli eserlerinden Yaşar Paşa Camii’ni görüyoruz. 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda şehit edilmiş Osmanlı Padişahı Sultan Murat Hüdavendigar Türbe ve Müze’sini ziyaret ediyor ve hatıra fotoğrafı çektiriyoruz. Daha sonra muhteşem doğası ile dikkat çeken köy manzaraları eşliğinde ilerleyerek Prizren’e gidiyoruz. Tarihi 15 asır gerilerden gelen bu güzel şehri tanıtan, mimari silüeti ve 5 vakit minarelerinden ezan sesleri yükselen, yol ve dükkan levhalarındaki Türkçe ibareleri ile ilk görüşte Anadolu Osmanlı kenti intibasını veren Prizren’deki gezimizde, Sinan Paşa Camii, Meryemana Kilisesi, Halveti Tekkesi, Mehmet Paşa Camii ve Hamamı ve Taşköprü görülecek yerler arasındadır. Kentin tarihi çarşısında öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman sonrasında, Üsküp’e geri dönüyoruz. Eski Türk Çarşısında uçuş saatine kadar serbest zaman verdikten sonra Üsküp Uluslararası Hava Limanı’na gidiyoruz.

*Kahvaltı otelimizde alınacak olup, Fiyata_Dahildir!
*Öğle ve Akşam Yemeği, gezi esnasında yolda alınacak olup ekstradır.

7. Gün: ÜSKÜP- İZMİR

Gerekli pasaport-chekin işlemlerinden sonra Sun Express Havayolları'na ait saat 03:10’da hareket edecek ve Türkiyede saatler 05:30’u gösterdiğinde varacağımız XQ 897 sefer sayılı aktarmasız direkt uçuşumuz ile İzmir’e dönüyor, keyifli bir turun ardından yine güzel bir gezi programında buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

*Sunexpress Hava Yolları ile İZMİR-ÜSKÜP / ÜSKÜP-İZMİR Uçak biletleri ve Liman Vergileri

*Programda Belirtilen Tüm Kültür ve Şehir Turları, Transfer ve Ulaşımlar

*Geleneksel Boşnak ve makedon Gece Eğlenceleri

*Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli  

*4* Otellerde 7 Gece Konaklama

*Otellerde 7 Kahvaltı ve 6 Akşam yemeği

*Gümrük vergileri

*Tüm Konaklama Turist Vergileri

*Tüm şehir giriş Ücretleri ve Otopark Ücretleri

*Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri

*Zorunlu Türsab Mesleki sorumululuk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Yurtdışı çıkış harcı bedeli ( Misafirler tarafından Mobil APP veya bankalara yatırılır yada havalimanında ödenir.)

*Öğle Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler

*Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri

*İsteğe bağlı Ohrid Tekne Gezisi

*Her Türlü Otel Ekstraları

*Seyahat ve Sağlık Sigortası (15 €) 65 Yaş Üzeri Misafirlerimizden Sür Prim Alınmaktadır.(25 €)

Tur Fiyatları

Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk YatakÇocukTaksitler
12.07.20244*OtellerMüsait729,00 €879,00 €729,00 €0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 699,00 €
Taksitler »
02.08.20244*OtellerMüsait729,00 €879,00 €729,00 €0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 699,00 €
Taksitler »
13.09.20244*OtellerMüsait699,00 €849,00 €699,00 €0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 679,00 €
Taksitler »

1.Ek Bilgiler

SAĞLIK

Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

UÇAK BİLETLERİ ve UÇUŞLAR HAKKINDA

 1. Tur tarihinden önce acentamiz tarafından uçuş saatleri ve uçak biletleri rezervasyon numarası bilgisi paylaşılır. Grup rezervasyon olması nedeniyle, biletiniz olmadan da sadece pasaportunuz ile belirtilen saatte ve kontuarda check-in işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
 2. Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport ve kimlik numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
 3. Uçuşa Geç kalınması veya kendi gerekçeleriniz koşuluyla alakalı uçağa yetişememiş olmanızdan kaynaklı katılım sağlayamayışınız nedenli durumlarda, otellere ve uçak şirketlerine yapılan ödemelerden dolayı yaşanacak zararlardan acentemiz sorumlu değildir.
 4. Acentemiz havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

TURLAR & OPSİYONEL TURLAR ve ETKİNLİKLER

 1. Programda yazılı olan tüm Şehir ve Kültür Turları fiyata dahildir.
 2. Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, en az 15 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 3. Acente, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
 4. Yerel otoriteler tarafından veya farklı nedenlerden dolayı gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz.

 KONAKLAMA

 1. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 
 2. 3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 
 3. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.
 4. Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 5. Yaşanası muhtemel aksaklıklar, otel yönetimi tarafından tarafımıza bildirilen teknik sorunlar kaynaklı acentemiz, otellerin kategorisi aynı kalmak şartı ile isimlerini değiştirme hakkını kendilerinde saklı tutar.
 6. Programda konaklamalarımızın tamamı 4* Otellerdedir. Balkanlarda 4* bazı Oteller, Türkiye‘deki 3* oteller standartlarına denk gelmektedir.

ULAŞIM ve YEREL ULAŞIM HİZMETLERİ

 1. Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunululuğu bulunmaktadır.0-4 Yaş arası yolcularımız için “araç bebek koltuğu” getirilmesi zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde acentemiz uygulanacak Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.
 2. Seyahat edilecek ülkelerde tedarik edilen Araç koltuk numaraları satın alındığı gibi olsa dahi yön, yer veya konumu farklılık gösterebilmektedir. Mevcut ülkenin araç şartları doğrultunda yerleştirme yapılmaktadır.
 3. Yerel Araç Hizmet sağlayıcıların ulaşım ve transfer hizmetleri için sundukları araçların tamamı Avrupa Birliği kuralları ve koşulları gereği denetlenmektedir. Denetlemeden geçen araçların modellerine ve yaşına bakılmaksızın konforlu ve kusursuz olması halinde hizmet vermektedirler.

KAYIPLAR – RESMİ EVRAK, PASAPORT ve KİMLİK KAYIPLARI

 1. Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 2. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.
 3. Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Acente sorumlu değildir.

ÖDEME ŞEKLİ

 1. Ödemelerinizi gerek nakit, gerekse havale şeklinde web sayfamızda açıkça belirtilmiş bankalar aracılığıyla yapabilir, gerekli gördüğünüz durumlarda Kredi Kartınız ile de gerçekleştirebilirsiniz.
 2. Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

 

2.İptal Şartları

SÖZLEŞME ve İPTALLER HAKKINDA

 1. Uçaklı turlarda Tur hareket tarihinden 45 gün öncesine kadar koşulsuz iptal hakkı mevcuttur. 45 Günü aşan iptallerde (Tur hareket tarihine 30 gün kala) Uçak bileti ve iade alınamaz operasyonel harcamalar kesintisi ile kalan miktar iade edilir. Tur hareket tarihine 30 günden az kala yapılan iptallerde iade hakkı yoktur.
 2. Tüm konuklar, yukarıda başlıklarla ayrı ayrı belirtilmiş koşul ve kurallara uymayı kabul ederek turu satın almış sayılırlar.  Tur Kayıt sözleşmesi ile bir bütündür.

SEYAHAT SAĞLIK ve İPTAL SİGORTASI 

 1. Söz konusu Seyahatiniz için Acentemiz tarafından yaptırılan Sigorta Türk Seyahat Acenteleri Birliği’nin Acentelere zorunlu kıldığı Mesleki Soeumluluk Sigortası olup, seyahat ve Sağlık açısından sizi güvence altına alacak kapsamda değildir. Her Seyahatinizde mutlaka Seyahat ve Sağlık Sigortanızı yaptırmanızı sizi güvence altında alması için öneririz.
 2. Kendiniz de yaptırabileceğiniz gibi Acentemize de poliçesini kesitrebileceğiniz Özel Seyahat ve Sağlık İptal Sigortanızı edinebilirsiniz. Ancak bilinmelidir ki bu sigorta kayıtsız ve koşulsuz iptalleri kapsamamakta, mücbir sebep gösterilmesi halinde, kronik olmayan ve ani gelişen rahatsızlıklar, kazalar ve 1.dereceden yakının bu olumsuzlukları halinde alınacak Raporların ilgili sigorta şirketine sunulup değerlendirilmesi sonucu iptal kapsamında tutulmaktadır. Bu değerlendirmeler ilgili Sağlık ve Sigorta Şirketi Sağlık kurumlarınca yapılmakta olup, acentemizin sorumluluk kapsamının dışındadır.

3.Vize Bilgileri

Umumi Pasaport -  Vize gerekli değil
Yeşil Pasaport  -  Vize gerekli değil
Hizmet Pasaportu  -  Vize gerekli değil 

 1. Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan, hasarsız pasaportunuzun olması gerekmektedir. Aksi bir durumda ülke Pasaport polisleri tarafından ülkeye kabul edilmeme durumu ile karşılaşılabilirsiniz. Bu durumda Acentemiz sorumluluk almaz. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. 
 2. Tur tarihleri süresince iki ülke arasında vizesiz, pasaport ile geçiş izni protokolünde değişiklik olması halinde acentemiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Vizesiz Uçakla Balkanlar Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Süresi

8 gece 7 gün

699,00 EUR
'den itibaren

Konaklama

4* Otellerde

Ulaşım

Gezilecek Yerler

MAKEDONYA–ARNAVUTLUK–KARADAĞ–BOSNA HERSEK SIRBİSTAN–KOSOVA

Tur Hakkında

Vizesiz Uçakla Balkanlar Turu

Yardımcı Olalım

Benzer Turlar

İzmir Çıkışlı Otobüsle Balkanlar Turu

İzmir Çıkışlı Otobüsle Balkanlar Turu

9 Gün 9 Gece (7 Gece Otel Konaklaması)

28.06.2024

549,00 EUR

Gündüz Uçuşlu Vizesiz Balkanlar Turu

Gündüz Uçuşlu Vizesiz Balkanlar Turu

7 Gece 8 Gün

29.09.2024

699,00 EUR

Vizesiz Uçakla Balkanlar Turu

Vizesiz Uçakla Balkanlar Turu

8 gece 7 gün

13.09.2024

699,00 EUR

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.