İzmir Çıkışlı Doğu Ekspresi Turu

İzmir Çıkışlı Doğu Ekspresi Turu

Yurtiçi turlar

16500,00 TL

'dan başlayan fiyatlarla

Tur Açıklaması

DOĞU EKSPRESİ TURU

KARS / ANİ HARABELERİ / ÇILDIR GÖLÜ / SARIKAMIŞ / ERZURUM

7-12 MART 2024

1 Gece Erzurum Konaklama

2 Gece Kars Konaklama

1 Gece Doğu Ekspresinde Yataklı Vagon’da Konaklama

7 mart tarihinde Adnan menderes havalimanından Sunexpress XQ9294 sefer sayılı uçağı ile saat 09:40 da Erzurum’a uçuyoruz.

 

1.GÜN:            11:40 Erzurum’a inişimizin ardından bizi bekleyen otobüsümüze binip sırasıyla Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Ulu Camii, Tarihi Erzurum Evleri, Yakutiye Medresesi gezilerimizi tamamlayıp öğle yemeğimizde meşhur Cağ kebabı alıyoruz. (Ekstra) Yemek sonrası Erzurum Kongre Binası, Taşhan ( Oltu taşı ve gümüş alışverişi için serbest zaman ) gezimizi yapıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizdedir.

Konaklama : Ramada Erzurum vb.

 

2.GÜN:            Otelde aldığımız kahvaltı sonrası eski Ermeni ve sonra Selçukluların yerleşim yeri olan Ani Harabelerine doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat süren yolculuk sonrası Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabelerine ulaşıyoruz. Ani Harabeleri gezi kapsamında; Gagik Kilisesi, Havari Kilisesi, Aziz Krikor Şapali, Aziz Prktich / Halashar Kilisesi, Büyük Katedral / Fethiye Camii ve Selçukluların Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebul Menucehr Camii’sini görüp fotoğraflarımızı çekiyoruz. Tigran Honents / Resimli Kilisesi ve sınırın en ucun da bulunan Bakire Manastırı, Pers Uygarlığına ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesini görüp gezdikten sonra Arpaçay üzerinden yolumuza devam edip Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Atalay Ağabeyin Restaurantında Çıldır Gölü’ne özgü sarıbalık ana menüsü ile güzel bir öğle yemeği alıyoruz. (Ekstra) Yemek sonrası Ülkemizin 2000 m ile en yüksek platoları arasında yer alan Kars-Ardahan platosunda bulunan Çıldır Gölü kışın buz tutmaktadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak kızak keyfi sürebilirler. Gölde buzları kırarak yapılan balık avını izleyip fotoğraf çektikten sonra konaklama yapacağımız otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizdedir.

Konaklama : Ata Park Hotel

Dileyen misafirlerimiz EKSTRA düzenleyeceğimiz Kafkas Gecesine katılabilirler.

 

3.GÜN:            Otelde aldığımız kahvaltı sonrası ilk durağımız olan Kars Kalesi ve Kümbet Camii / Havariler Kilisesi, Karahanoğlu Köprüsü, Muradiye ve Topçuoğlu Hamamlarını geziyoruz. Kafkas Üniversitesi yerleşkesi içinde yer alan özgün binaları, Rusların 40 yıl süren işgal yılların da Izgara planlı olarak Baltık mimari tarzı yapılarla donattığı alanda bulunan; Hekim Evi / Opera Binası, Defterdarlık Binası, Maruf Bey Evi, Ortodoks Kilisesi / Merkez Cami’sini görüp gezdikten sonra isteğe bağlı olarak Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar Binasını görüp resimliyoruz. Daha sonra Alexander Nevski Kilisesi / Fethiye Cami’sini gezip fotoğraflıyoruz. Gezimizi tamamlayıp konaklama yapacağımız otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizdedir.

Konaklama : Ata Park Hotel

  

4.GÜN:            Otelde aldığımız kahvaltı sonrası Kars merkeze 50 km uzaklıkta bulunan Sarıkamış’a hareket ediyoruz. 1915 yılında Rus işgaline karşı savaşırken, savaşamadan ağır kış koşullarında donarak şehit düşen 90 Bin askerimizin anısına yapılan anıtı ziyaret ettikten sonra ilçe merkezine gidip; Yanık Kilise / Kazım Karabekir Cami’sini geziyoruz. Daha sonra ilçe dışında Ruslar tarafından yapılan Cer Atölyesi kalıntılarına gidiyoruz. Kısa süreli gezi ve fotoğraf çekimi sonrası karşı yamaçtaki Av Köşkü / Katerina Köşkü’ne gidiyoruz. Terk edilmişliğin izlerini fazlasıyla taşıyan bu adeta yaşan yapıyı görüp gezdikten sonra, 3 km uzaklıktaki Çamurlu Dağlarında yer alan Sarıkamış Kayak Merkezine gidiyoruz. Öğle yemeğinde sucuk ekmek alıyoruz.(Ekstra) Bölgeden ayrılıp Kars merkezde alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte toplanıyoruz ve Kars’a özgü yöresel bir tat olan meşhur ‘’ Kaz Kızartması ‘’ ile Akşam yemeğimizi alıp çay ikramı sonrasında Tren Garına hareket ediyoruz. Bizler için özel ayrılmış yataklı vagonumuza yerleşiyoruz. 22:20 de kalkan turistik doğu ekspresi treni ile keyifli ve eğlenceli bir şekilde Ankara’ya doğru hareket ediyoruz.

5.GÜN:            Gün boyu turistik doğu ekspresinde keyifli anlar yaşıyoruz.

6.GÜN:            Sabah 07:30’da Ankara garına ulaştıktan sonra havalimanı transferimizi sağlıyoruz.

Tur Fiyatları

İki Kişilik Odada Kişi Başı
16500,00 TL
Tek Kişilik Oda
0,00 TL
Odada 3. Kişi
0,00 TL
Çocuk (0-0)
0,00 TL
Bebek (0-0)
0,00 TL

Dahil Olanlar

• İzmir – Erzurum Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
• Kars–Ankara Yataklı Vagon 1 Adet Tren Bileti
• Kars Havalimanı – Otel Transferleri
• Ankara – İzmir Uçak Bileti
• Belirtilen Çevre Gezileri Ulaşımları
• Çıldır Gölü Transferi
• Profesyonel Rehberlik Hizmeti
• 3 Gece 4* Otelde Konaklama
• 3 Kahvaltı / 3 Akşam Yemeği
• Otopark / Otoban Ücretleri

Olmayanlar

• Özel harcamalar
• Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Tüm Öğle Yemekleri
• Dönüş Günü Akşam Yemeği
• Yemeklerde Alınan İçecekler
• Trende Alınan Tüm Yiyecek ve İçecekler

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz

Tur Seçimi

Popüler Turlarımız