Uçaklı Butik Gap Turu

  • Uçaklı Butik Gap Turu
  • Uçaklı Butik Gap Turu
  • Uçaklı Butik Gap Turu
  • Uçaklı Butik Gap Turu
  • Uçaklı Butik Gap Turu
  • Uçaklı Butik Gap Turu

Sizi özel hissettirecek butik bir tur deneyimi için hazır olun! Tatillideri.com'un düzenlediği bu özel turlarda seyahat ederek farkı hissedeceksiniz. Sezon boyunca farklı tarih seçenekleri ile hayalinizdeki tatili gerçeğe dönüştürmek için hemen rezervasyon yaptırın. Unutulmaz anılar bir tık uzağınızda!

 

*İzmir-Gaziantep Gidiş (06:00) Erken Gidiş

*Diyarbakır-İzmir Dönüş (23:05) Geç Dönüş

Sun ExpressTarifeli Sefer ile Gidiş Dönüş Uçuş İmkanı

1. Gün: Gaziantep-Halfeti-Şanlıurfa

Siz değerli misafirlerimiz ile Saat 04:00 İzmir Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar SunExpress kontuarı önünde buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra uçağa binmek üzere biniş kapımıza geçiyoruz.

Gaziantep havalimanında bizi bekleyen aracımız ve bölgede uzman rehberimizle buluşuyoruz. İlk olarak Birecik Barajı suları altında kalacak iken son anda kurtarılan muhteşem mozaiklere ev sahipliği yapan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ ziyaret ediyoruz, Mozaiklerde yer alan mitoljik sahnelerin hikayelerini rehberimizin anlatımlarıyla zihnimizde canlandırıyoruz. Müze gezimiz sonrası  Antep’in tarihi çarşılarında yürüyüşümüze başlıyoruz. Millet Han, Yeni Han, Gümrük Han, Zincirli Bedesteni, Bakırcılar çarşısı, Almacı Han, Tarihi Tahmis kahvecisi Serbest zamanda göreceğimiz yerler arasında. 14 Şehitler Anıtı ve Naib Hamamını Panoramik olarak gördükten sonra Kefen Kalesi olarak da adlandırılan Ayıntap Kalesini Panoramik olarak görüyoruz. Gaziantep çarşımızda birbirinden güzel gurme lezzetlerden oluşan öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında verilen serbest zamanda alışverişlerimizi tamamlayarak Rehberimizin belirleyeceği yer ve saatte buluşuyoruz.

Batık Şehir Halfetiye doğru yola çıkıyoruz. Halfeti’de yaklaşık bir saat sürecek olan Tekne Turumuza başlıyor ve Halfeti’yi hem tarihi hem doğası itibariyle keşfediyoruz. Sular altında kalan geçmişiyle duygusal anlar yaşıyoruz. Tekne turumuz esnasında Kız Mağarasının efsanesini, Rumkalesinin hikayesini dinleyerek pekçok filme ve diziye sahne olmuş, bir kısmı baraj suyunun altında kalan savaşan köyünde tekne üzerinde resimlerimizi aldıktan sonra Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşiyor Ardından, Akşam Yemeği ve Sıra Gecemizi alacağımız Konuk Evine geçiyoruz. Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi, yıllardan beri kuşaktan kuşağa aktarılan insanların sosyal hayatlarında topluca eğlendikleri özel günlerini kutladıkları, yöresel müziklerin çalınıp söylendiği, yöresel halk oyunlarının oynandığı, çiğköfte, ayran, şıllık ve acı kahve mırranın ikram edildiği unutulmaz bir eğlence bizleri bekliyor.

2. Gün: Şanlıurfa-Balıklıgöl-Harran Evleri-Göbeklitepe-Mardin

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Dünyanın ilk bilim merkezlerinden biri olması ve İlk üniversitesine sahip olmasıyla, Peygamberlerin gelip geçtiği konakladığı dünya üzerindeki en önemli yerlerden biri olan ve günümüzde Meşhur Konik Evleriyle ünlenen Harran’a ulaşıyoruz. Burada örnek bir Harran Kültür Evine misafir oluyor, geçireceğimiz zamanın ardından İbrahim Peygamber’in Kral nemrut tarafından ateşe atıldığına inanılan ve ateşin suya odunlarında balığa dönüştüğü yer olan Balıkgöl’e ulaşıyoruz. Halil-ür Rahman Gölü, Ayn Zeliha Gölü – İbrahim Peygamber’in Doğduğu Mağara rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Gezimize biraz ara veriyor Şanlıurfa mutfağı denilince akla gelen baharat olan İsot ve diğer ürünleri alabileceğiniz İsot Alışverişi yapacağımız mağazamıza uğruyoruz. Serbest zamanda öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza geçiyoruz. Gurme Lezzetler ile İsteyen Misafirlerimiz Şanlıurfanın Meşhur Ciğerinin tadına bakabilir. 

Tarihin tüm bilinenini değiştiren ve Tarihin Sıfır noktası olarak tescillenen 12.000 yıllık geçmişe sahip insanoğlunun yaptığı Dünya üzerindeki en eski eser olan GÖBEKLİTEPE’ye ulaşıyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarıyla taşın mistik bir yolculuğa çıkıyor ve sembollerin dilinde konuşuyoruz.  Göbeklitepe’deki gezimiz  sonrası Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. Taşın dile geldiği şehre, Mezopotamya’nın kalbine, Dillerin dinlerin buluştuğu Kadim Şehir Eski MARDİN’e ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Mardin Otelimizde.

3. Gün: Mardin-Dara(Ölüler Şehri)-Deyrul Zafaran Manastırı-Eski Mardin-Reyhani Gecesi (Extra)

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Doğunun efesi olarak adlandırılan Dara Antik Kentine (Ölüler Şehri) doğru yola çıkıyoruz. Kazılarla gün yüzüne çıkartılan Nekropol alanını gezeceğimiz Dara Antik Kentinde göreceğimiz her eser bizi büyülecek. Dünyada bir benzerinin daha olmadığı Yeniden diriliş inancıyla saklanan 3 binden fazla kişiye ait kemiklerin bulunduğu Galeri Mezar olarak adlandırılan unik mezar tahmin edebileceğimizin çok ötesinde bir eser olarak karşımıza çıkacak. Dara’daki gezimizi Zindan(Sarnıç) ziyaretimizle sonlandırıyor. Ardından Mardin’in büyülü topraklarında yüzünü Mezopotamya’ya dönmüş eşsiz eserlerden birisi olan Deyrulzaferan Manastırı ilk durağımız olacak. Manastır M.Ö 2000 tarihli eski bir Şemsi tapınağının üzerine inşaa edilmiş bu eşsiz yapıyı gezerken bölgenin kadim ırkı olan Süryanileri yakından tanıma şansımız olacak. Deyrul zaferan Manastırı ziyaretimiz ardından Mardin mutfağından lezzetlere bakacağımız restaurantımızda öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Taşın dile geldiği şehre, Mezopotamya’nın kalbine, Dillerin dinlerin buluştuğu Kadim Şehir Eski Mardin’e  çıkıyoruz. Eski Mardin sokaklarında yürüyüş yaparken abbaralar hakkında rehberimizin anlatımıyla bilgileniyor ve Meşhur Mardin Badem Şekeri almak üzere kuruyemiş dükkanına uğruyoruz. Buradan Kırk Azizin Kapadokya bölgesinde şehit olmasından sonra onların adına 4.yy da inşaa edilen ve 1932 yılına kadar bir rahip okulu olan Kırklar Kilisesi, Süryani mahallesinde bulunan bu kilise Çan Kulesi ve görkemiyle Hristyanlık dünyasının eşsiz bir örneği olarak hafızalarımızda kalacak. Ardından Mardinin Etnografyasını ve Mardin çevresinde bulunan arkeolojik verilerin sergilendiği önemli bir eser olan Mardin Arkeoloji Müzesini ziyaret ediyoruz. Mardin’in sembollerinden olan Ulu camii’ye yürüyüşümüze devam ediyoruz. Taşın ilmek ilmek her santiminin işlendiği minaresinin hikayesinin  harikulade ve manidar işlemelerini Rehberimizden dinleriyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanda Mardin’i keşfedebilir, dar sokaklarına dalabilir, bir kahvede harika mezopotamya manzarasına karşı kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Rehberimizin belirttiği yer ve saatte aracımızla buluşarak, Kasımiye Medresesi’ne ulaşıyoruz. Medresenin içerisinde yer alan Selsebil görebileceğiniz en harika eserlerden birtanesidir, rehberimizin anlatımıyla tarihi anlamını öğrendiğinizde daha da etkileneceksiniz. Medrese içerisinde yer alan odacıkları gezdikten ve harika fotoğraf kareleri aldıktan sonra aracımızla buluşuyor, Ardından gezerek otelimize geçiyoruz. Konaklama Mardin Otelimizde, İsteyen Misafirlerimizle Mardin Reyhani Gecesine Katılıyoruz. (Extra)

4. Gün: Mardin-Midyat-Hasankeyf-Batman-Diyarbakır

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Midyat’a yola çıkıyoruz. Midyat’ta dizilere ev sahipliği yapmış Midyat Konuk Evi, Telkari Gümüş Atölye ve Mağazası, Şarap Evi Midyat sokaklarında yürüyüş yaparken gezeceğimiz yerler arasında. Midyat programımızı tamamladıktan sonra HASANKEYF’e doğru yola çıkıyoruz. Ilısu Barajı suları altında kalan Hasankeyf’te Mağaraları yakından gorebileceğimiz ve hüzünlü hikayesine tanık olacağımız Tekne Turumuzu (EKSTRA) gerçekleştiriyoruz. Tekne turumuz sonrası baraj altında kalmaması için bir bütün halinde taşınan Zeynel Bey Türbesini görüyor, ve çarşısında serbest zaman alıyoruz.  Hasankeyf’te geçen harıka zaman sonrası aracımızla buluşuyor,  Öğle yemeğimizi belirlenen restaurantta aldıktan sonra Diyarbakıra doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Mezopotamya’nın dillere destan iki nehrinden birisi olan Diclenin altından akıp gittiği On Gözlü Köprü’ye uğruyoruz. Köprü üzerinden hem Dicleyi hem de Diyarbakır Surlarını Fotoğraflayabilirsiniz. Buradaki molamız ardından Anadolunun ilk camilerinden olma özelliğini gösteren ve İslam Dünyasında 5 Harem-i Şerif içerisinde yer alan Diyarbakır Ulu Camii ile Diyarbakır turumuza başlıyoruz. Dört ayaklı minareye uğruyoruz. Şeyh Matar Camii, Mor Petyun Keldani Kilisesi ve Surp Giragos Ermeni Kilisesi yapılarının neredeyse birbirlerine sırtları dayadığı iki ayrı din ve mezhebe ait yapı bütünlüğünü ve bölgenin dinler ve diller kardeşliğindeki yerini bir kez daha gözler önüne sermektedir. Ardından aracımızla buluşmak üzere Mardin Kapı’ya doğru yürüyoruz. Akşam yemeğimizi serbest olarak alıyor ve check_in işlemleri için Diyarbakır Havalimanına geçiyoruz. Check_in işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra 23:05 de olan uçuşumuz ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle başka bir TATİL LİDERİ TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

» İzmir - Gaziantep (06:00) (Erken Gidiş) / Diyarbakır - İzmir (23:05) (Geç Dönüş) Sun Express Tarifeli Sefer İle Uçak Bileti

» İzmir - Diyarbakır (05:40) (Erken Gidiş) / Gaziantep - İzmir (22:50) (Geç Dönüş) Sun Express Tarifeli Sefer İle Uçak Bileti

» Dolu Dolu 4 Gün Tur İmkanı

» Lüks Turizm Araçları Butik Ulaşım

» Otellerde 3 Gün Sabah Kahvaltısı ve 2 Gün Akşam Yemeği Dahil Konaklama 

» Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

» Araç İçi İkramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

» Gaziantep Meşhur Kahvaltı

» Tüm Öğlen Yemekleri

» Son Gün Diyarbakır Akşam Yemeği

» Şanlıurfa Yemekli Sıra Gecesi  

» Mardin Reyhani Gecesi 

» Hasankeyf Tekne Turu

» Müze Kart  ve Özel Müze, Ören Yerleri Giriş Ücretleri

» Kişisel Harcamalar

Tur Fiyatları

Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk YatakÇocukTaksitler
11.09.20244*OtellerSorunuz13.900,00 TL15.900,00 TL13.900,00 TL-Taksitler »
15.09.20244*OtellerSon 5 Kişi13.900,00 TL15.900,00 TL13.900,00 TL-Taksitler »
25.09.20244*OtellerSorunuz13.900,00 TL15.900,00 TL13.900,00 TL-Taksitler »
29.09.20244*OtellerSorunuz13.900,00 TL15.900,00 TL13.900,00 TL-Taksitler »
09.10.20244*OtellerSorunuz13.900,00 TL15.900,00 TL13.900,00 TL-Taksitler »
23.10.20244*OtellerSorunuz13.900,00 TL15.900,00 TL13.900,00 TL-Taksitler »

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

Uçaklı Butik Gap Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Süresi

3 gece 4 gün

13.900,00 TL
'den itibaren

Konaklama

Butik Otellerde

Ulaşım

Gezilecek Yerler

GAZİANTEP-ŞANLIURFA-MARDİN - MİDYAT-DİYARBAKIR

Tur Hakkında

Uçaklı Butik Gap Turu

Yardımcı Olalım

Benzer Turlar

Uçaklı Butik Gap Turu

Uçaklı Butik Gap Turu

3 gece 4 gün

11.09.2024

13.900,00 TL

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.