Karadeniz Batum Turu

 • Karadeniz Batum Turu
 • Karadeniz Batum Turu
 • Karadeniz Batum Turu
 • Karadeniz Batum Turu
 • Karadeniz Batum Turu
 • Karadeniz Batum Turu
 • Karadeniz Batum Turu
 • Karadeniz Batum Turu
 • Karadeniz Batum Turu
 • Karadeniz Batum Turu
 • Karadeniz Batum Turu
 • Karadeniz Batum Turu
 • Karadeniz Batum Turu

KARADENİZ YAYLALAR & BATUM TURU

( 5 GECE Otel Konaklamalı 7 GÜN )

HUSER YAYLASI

ZİLKALE & PALOVİT ŞELALESİ

BORÇKA KARAGÖL & MENÇUNA ŞELALESİ

BATUM

2 GECE AYDER YAYLASI Konaklama

Farkıyla…

>> TUR TARİHLERİ <<

19 – 25 TEMMUZ 2024

9 – 15 AĞUSTOS 2024

1. Gün:

 ÇIKIŞ SAATLERİ:

15:00 URLA VERGİ DAİRESİ ÖNÜ

15:30 ÜÇKUYULAR ZİRAAT BANKASI ÖNÜ ( SHELL BENZİN İSTASYONU KARŞISI)

16:00 ÜÇYOL METRO ÇIKIŞI

16:30 KARŞIYAKA VAPUR İSKELESİ KARŞI YOLU

17:00 GİRNE MC DONALD’S ÖNÜ

17:30 EGE ÜNİVERSİTESİ ACİL ÖNÜ

21:00 UŞAK HEYKEL ÖNÜ

22:30 AFYON KOLAYLI DİNLENME TESİSİ

2. Gün: AMASYA Kalesi – Yalı Boyu Evleri –Müzesi / ORDU Boztepe

Amasya’da erken saatlerde aldığımız kahvaltı sonrası (Ekstra), Kale’yi panoramik görüp rehber anlatımı sonrası fotoğraflarımızı çekiyoruz. Ardından içinde İlhanlılar Döneminde kalma 6 adet mumyanın en fazla ilgi çektiği Amasya Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Amasya tarihini rehber anlatımı ile öğrendikten sonra yürüyüş yaparak şehri gezmeye başlıyoruz. Sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesini geziyoruz. Devamında Burma Minareli Camii ve Şehzadeler Parkını geziyoruz. Yeşil Irmak kenarında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Nehre paralel bir şekilde inşa edilmiş muhteşem Yalıboyu Evleri’nin Cumbalarını izliyoruz. Bölgede vereceğimiz serbest zamanda 1865 yılında yaptırılan tipik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı’nı ziyaret edebilirsiniz. Serbest zaman sonrası bizi bekleyen otobüsümüze binip Samsun’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde meşhur Çakallı Menemeni’nin tadına bakıyoruz.(Ekstra) Samsun’u son güne bırakıp panoramik görerek Ordu’ya ulaşıyoruz Denizden yaklaşık 500 m yükseklikteki BOZTEPE’ye çıkmak için teleferik biletlerimizi temin ediyoruz. Boztepe’den muhteşem gün batımında Ordu manzarasını kahvelerimizi yudumlayarak izliyoruz. Verilen serbest zaman sonrası konaklama yapacağımız otele yerleşiyoruz.

Konaklama : Hebo Marina Hotel Giresun (Yarım Pansiyon Konaklama)

3. Gün: GİRESUN Kalesi / TRABZON Atatürk Köşkü – Altındere Vadisi Milli Parkı – Sümela Manastırı – Zigana Tüneli

Otelde aldığımız kahvaltı sonrası Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Giresun şehir merkezini, kalesini ve Giresun Adası’nı panoramik görüyoruz. Trabzon’un en güzel bölgesi Soğuksu’da bulunan, Atatürk’ün vasiyetinin bir kısmını yazdığı Atatürk Köşkü rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Öğle yemeğimizi alıyoruz.(Ekstra) Yemek sonrası Altındere Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan SÜMELA MANASTIRI’nı gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz.  Ayazma, Kaya Kiliseleri, Su Kemerleri, Kaya Freskleri gezisini tamamlayıp bizi bekleyen aracımıza biniyoruz ve ünlü Zigana geçidine doğru hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde meşhur Hamsiköy sütlacının tadına bakıp konaklama yapacağımız otele geçiyoruz.

 

Konaklama : Sera Nature Hotel Trabzon  (Yarım Pansiyon Konaklama)

4. Gün: ARTVİN Arhavi – Mençuna Şelalesi – Borçka Karagöl – Hopa – GÜRCİSTAN Batum – RİZE Çamlıhemşin - Ayder

Otelde aldığımız kahvaltı sonrası Arhavi’ye doğru hareket ediyoruz. Bıçakları ile dünyada ünlü Sürmene’de bıçağın hangi malzeme ve nasıl yapıldığını görsel olarak gördükten sonra alışverişimizi yapıyoruz. Ardından EKSTRA olarak düzenleyeceğimiz Kamilet Vadisi’nde bulunan MENÇUNA ŞELALESİ’ne transferimizi sağlayacak minibüslere biniyoruz. ( Kişi Başı: 400 TL / Minimum 15 kişi olmak şartıyla ) Yaban hayatı, bal kovanları, tarihi köprüler ve çeşitli bitki örtülerini görebileceğiniz Türkiye’nin saklı cenneti olarak tanımlanıyor. Kamilet Vadisi, Orçi Deresi, 700 yıllık Çifte Köprü’yü görerek Mençuna Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Burada sizleri doğa ile baş başa bırakıyoruz ve tertemiz havasını içinize çekerek güzel fotoğraf karelerini anılaştırıyorsunuz. Belirlenen saatte toplanıp tekrar Arhavi’ye dönüyoruz. Öğle yemeğimizi alıyoruz. (Ekstra) Yemek sonrası Artvin Borçka’ya doğru hareket ediyoruz. BORÇKA KARAGÖL TABİAT PARKI’na transferimizi sağlayacak minibüslere binerek yaklaşık 40 dk sürecek olan yolculuğa başlıyoruz. ( Kişi Başı: 400 TL / Minimum 15 kişi olmak şartıyla ) Kartpostallara resim olmuş baharı ve kışı farklı olan muhteşem Karagöl’e ulaştıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz kayık turuna katılabilirler. Keyifli anları yaşadıktan sonra Borçka’ya dönüyoruz. Buradan ayrılıp AKŞAM turumuz için BATUM'a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın On İki Havarisinden biri olan St. Mathias`in mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio (Apsaros Kalesi'ni)  (Panoramik) görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Akşam yemeğimizi alıyoruz. (Ekstra) Yemek sonrası yürüyüş yaparak Batum şehir merkezini gezmeye başlıyoruz. Burada; Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, Tarihi Orta Camii, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa Meydanı’nı ve son zamanların en merak uyandıran Ali ve Nino heykelini göreceğiz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası belirlediğimiz toplanma yerinde otobüsümüze biniyoruz ve Sarp Sınır Kapısı’ndan çıkış işlemlerimizi yapıp, Ayder’de konaklama yapacağımız otele yerleşiyoruz. (Oda Kahvaltı Konaklama)

Konaklama : Ayada Hotel Ayder  

NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum' a üzerinde TC kimlik numarası bulunan YENİ NÜFUS CÜZDANI ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’A geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir.

DİKKAT: TC NOLU YENİ NÜFUS CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 150 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR. ( 2024 yılında Yurtdışı çıkış ücreti değişiklik gösterebilir )

5. Gün: RİZE – Fırtına Deresi – Çamlıhemşin – Çat Vadisi – Zilkale – Palovit Şelalesi – Çinçiva Köprüsü – Huser Yaylası Gün Batımı

Otelde aldığımız erken kahvaltı sonrası EKSTRA olarak düzenleyeceğimiz ZİLKALE & PALOVİT ŞELALESİ ( Kişi Başı: 400 TL / Minimum 15 kişi olmak şartıyla ) turumuz için transferimizi sağlayacak minibüslere biniyoruz. Fırtına Deresi’nden Çat Vadisine doğru ayrılıp saklı cennet Karadeniz’in doyumsuz doğası ile baş başa kalıyoruz. Yolumuz üzerinde Sevdaluk dizisinin çekildiği Şenyuva Köyünü görüp Çinçiva köprüsünde grup fotoğrafımızı çekiyoruz. Ardından bir tepe üzerine kurulmuş Zilkale’ye ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımları sonrası serbest zamanda fotoğraflarımızı çekip çaylarımızı içiyoruz. Tekrar minibüsümüze binip Kaçkarlar’ın büyüleyici Şimşir ormanları, yöresel mimari köy evleri ve Karadeniz müzikleri eşliğinde Palovit Şelalesine ulaşıyoruz. Yaklaşık 15m yükseklikten direk aşağı düşen su kütlesinin görüntüsünü izliyoruz. Ormanın içinde yürüyüş yaparak Bölgede verdiğimiz serbest zaman sonrası Çamlıhemşin’de bizi bekleyen otobüsümüze binip Ayder’e doğru hareket ediyoruz. Ayder Yaylası’nda vereceğimiz serbest zamanda keyifli anlar yaşayacaksınız. Dileyen misafirlerimiz ile EKSTRA düzenleyeceğimiz HUSER YAYLASI( Kişi Başı: 450 TL / Minimum 15 kişi olmak şartıyla )turumuz için transferimizi sağlayacak minibüslere biniyoruz ve yolculuğa başlıyoruz. 2500 – 3500 rakımlı doğa harikası yaylaya ulaştığımızda sis bulutlarının ve gün batımının dansına tanıklık ediyoruz. Kuşların bile uçmadığı bu yükseklikte salıncak keyfi yapabilir, kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Belirlenen saatte toplanıp konaklama yapacağımız otele doğru hareket ediyoruz.

Konaklama : Ayada Hotel Ayder   (Yarım Pansiyon Konaklama)

NOT:      1.Tur: Zilkale turuna katılmak istemeyen misafirlerimiz Çamlıhemşin veya Ayder’de vakit geçirebilirler.

                2.Tur: Huser Yaylası gün batımı turuna katılmak istemeyen misafirlerimiz Ayder’de vakit geçirebilirler.

6. Gün: RİZE – Ayder Yaylası – Fırtına Deresi – Zipline – Salıncak / TRABZON – Of – Çay Fabrikası ve Bahçesi – Uzungöl Vakfıkebir – Tirebolu – Ordu-SAMSUN

Otelde aldığımız kahvaltı sonrası Fırtına Deresi üzerinde dileyen misafirlerimiz için Ekstra olarak Rafting veya Zipline yapmaları için zaman veriyoruz. Ardından Rize şehir merkezini panoramik görerek Of ilçesine ulaşıyoruz. Sofralarımızdaki çayın hangi aşamadan geçtiğini görmek ve çay alışverişi yapmak için Çay fabrikası gezimizi tamamlıyoruz. Çay bahçesinde birbirinden güzel fotoğraflarımızı çektikten sonra kartpostalları süsleyen doğa harikası UZUNGÖL’e ulaşıyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda fotoğraflarınızı çekebilirsiniz. Sonra otobüsümüze binip öğle yemeğimizde meşhur Akçabat köftesinin tadına bakıyoruz. (Ekstra) Yemek sonrası Vakfıkebir ekmeği, fındık gibi yöresel alışverişlerimizi yapıp Samsun’da konaklama yapacağımız otele yerleşiyoruz. (Yarım Pansiyon Konaklama)

Konaklama : Samsun Palas Hotel  

7. Gün: Samsun Bandırma Vapuru – Amazon Köyü – Batıpark Aslan Heykeli - İzmir

Otelde aldığımız kahvaltı sonrası Samsun’a hareket ediyoruz. Kurtuluş Savaşı’nın simgesi olan BANDIRMA VAPURUNU rehberimizin tarihi anlatımı sonrası Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının balmumundan yapılan heykellerini fotoğraflıyoruz. Ardından İlkadım’da bulunan Atatürk Anıtında kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Savaşçı kadınların köyü olarak bilinen Amazon Köyünü gezip fotoğraflıyoruz. Sahilden kısa yürüyüş ile Batıpark Aslan heykelini görüyoruz. Öğle yemeğimizi alıyoruz. (Ekstra) Yemek sonrası dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Konforlu Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Araç İçi Su İkramı
 • 5 Gece Otel Konaklaması ( 2 Gece Ayder )
 • 5 Kahvaltı / 4 Akşam Yemeği
 • Ekstra Olmayan Çevre Gezileri
 • Tatillideri Refakati
 • Otopark / Otoban Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri ve Özel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • 1. Gün Kahvaltı / 4. Ve 7. Gün Akşam Yemeği
 • Mini Bar ve Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Mençuna Şelalesi Turu ve Transferi
 • Huser Yayla Turu ve Transferi
 • Zilkale & Palovit Şelale Turu
 • Ordu Teleferik Ücreti
 • Yurtdışı Çıkış Ücreti (… TL-BATUM İÇİN ZORUNLUDUR)
 • Borçka Karagöl Turu ve Transferi
 • Batum Turu & Transferi / Sümela Dolmuş

Milli Park Giriş Ücretleri

Tur Fiyatları

Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk YatakÇocukTaksitler
19.07.20244*OtellerMüsait13.900,00 TL15.900,00 TL13.900,00 TL3 - 6 Yaş 7.900,00 TL
7 - 11 Yaş 10.900,00 TL
Taksitler »
09.08.20244*OtellerMüsait13.900,00 TL15.900,00 TL13.900,00 TL3 - 6 Yaş 7.900,00 TL
7 - 11 Yaş 10.900,00 TL
Taksitler »

1.Ek Bilgiler

EKSTRA TUR FİYAT TARİFESİ

Zilkale & Palovit Şelalesi Turu: 400 TL / Kişi Başı

Borçka Karagöl: 400   TL / Kişi Başı            

Huser Yayla Turu: 450 TL / Kişi Başı           

Mençuna Şelale Turu: 400 TL / Kişi Başı 

Zipline: 200   TL / Kişi Başı

Batum Gece Turu :500 TL / Kişi Başı

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

Karadeniz Batum Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Süresi

6 gece 7 gün

13.900,00 TL
'den itibaren

Konaklama

4* Otellerde Konaklama

Ulaşım

Gezilecek Yerler

Tur Hakkında

Karadeniz Batum Turu

Yardımcı Olalım

Benzer Turlar

Karadeniz Batum Turu

Karadeniz Batum Turu

6 gece 7 gün

19.07.2024

13.900,00 TL

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.