İZMİR HAREKETLİ TRAKYA TURU

949.00 TL

EDİRNE-KIRKLARELİ-LONGOZ ORMANLARI-İĞNEADA-DUPNİSA MAĞARASI-TEKİRDAĞ

İZMİR HAREKETLİ OTOBÜS İLE TRAKYA TURU

1.Tur: 30 Eylül-3 Ekim

1. Gün: (AKŞAM) İZMİR - ÇANAKKALE - ECEABAT - KEŞAN - EDİRNE

Akşam 21:00 Urla Vergi Dairesi önü, 21:30 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay- Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü), 21:35 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı-Hatay İstikametindeki Durak) 21:45 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü),  22:00 ALSANCAK (Lozan Fuar Kapısı Önü),  22:10 BAYRAKLI ÜST GEÇİT (Otobüs Durağı)   22:15 KARŞIYAKA (Anıt),  22:20 KARŞIYAKA (Yunuslar), 22:25 KARŞIYAKA Bostanlı İskele (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) 22:35 KARŞIYAKA-MAVİBAHÇE AVM Karşısı’ ndan siz değerli konuklarımızı alarak, turumuza başlıyoruz. Yolda alınacak uygun molalarla, ALTINOLUK –KÜÇÜKKUYU üzerinden, Çanakkale Savaşı ile dünya tarihine damgasını vuran, güzel şehrimiz ÇANAKKALE’yi takiben LAPSEKİ’ye ulaşıyoruzBuradan, feribotla  GELİBOLU’ya geçiyoruz. KEŞAN üzerinden dünyanın en uzun taş köprüsü olan, II. Murat tarafından yaptırılan UZUNKÖPRÜ’nün bulunduğu, UZUNKÖPRÜ ilçesinden geçerek, yıllar boyu Osmanlı’ ya başkentlik yapmış, 18. yüzyılda ise Avrupa' nın en büyük yedi şehrinden biri olan serhat şehri EDİRNE’ye varıyoruz.


2. Gün: TAM GÜN EDİRNE TURU

Sabah kahvaltımızı uygun bir yerde alarak, turumuza başlıyoruz. Önce, 3 ŞEREFELİ CAMİİ, SAAT KULESİ (MAKEDONYA KULESİ) HADRİANOPOLİS’i çevreleyen surları (ULU CAMİİ) MİMAR SİNAN’ın 80 yaşında yarattığı SELİMİYE CAMİİ,  RÜSTEM PAŞA KERVANSARAYI’nı gördükten sonra, EDİRNE’de, ARASTA ÇARŞISI’nda; Edirne‘ nin sembolü Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri, Yöresel Meyve Sabunlarıi Aynalı Gelin Süpürgesi, alışverişleri için serbest zaman veriyoruz. Camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği Edirne merkezde gezintiler yapıyor ve öğle yemeği için, Edirne’nin meşhur  ciğerinden tatma şansına sahip olacaksınız. Turumuzun devamında, II. BEYAZIT KÜLLİYESİ ve 2004 yılında Avrupa Birliği en iyi müze ödülünü almış SAĞLIK MÜZESİ’ni geziyor ve SARAYİÇİ semti’ne geçiyoruz. Burada ESKİ SARAY MEYDANI, BALKAN ŞEHİTLİĞİ,TUNCA Nehri üzerinde bulunan FATİH KÖPRÜSÜADALET KASRI VE KIRKPINAR GÜREŞLERİ SAHASI’nı görüyoruz. Daha sonra, suyun öte yanında kalan tek toprağımız olan KARAAĞAÇ semtine gidiyoruz. Burada, Rumeli demiryolu hattının en güzel istasyonlarından,  KARAAĞAÇ İSTASYONULOZAN ANITI’nı gezdikten sonra, MERİÇ NEHRİ kıyısında  yürüyüşlerimizi yapıp, çay molası veriyoruz. Akşam üzeri Edirne de  4* Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  


3. Gün: EDİRNE - KIRKLARELİ - DUPNİSA MAĞARASI - LONGOZ ORMANLARI - İĞNEADA

Sabah erken alacağımız kahvaltı sonrası, KIRKLARELİ şehir merkezine ulaşıyoruz. Şehir merkezinde, KARAGÖZ’ün heykelini görerek, Üsküp yolu üzerinden Istranca Dağları’nın gizemli dünyasına bir yolculuk yapıyor ve yeraltı cenneti DUPNİSA MAĞARASI’ na ulaşıyoruz.  Dupnisa Mağarası girişten itibaren sizi büyülemeye başlıyor. Mağara sarkıtları ve mağara içerisinde akan pırıl pırıl dere suyunun uyumunu hayranlıkla izledikten sonra, KARADENİZ’in maviliği ile Trakya bölgesinin en yüksek dağ kütlesi olan YILDIZ DAĞLARI’nın (ISTRANCA) buluştuğu İĞNEADA’ya hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda, dünyanın ender ekosistemlerinden olan LONGOZ ORMANLARI’nın eteklerinde yürüyüşler yapıyoruz. Hayranlıkla, gezeceğimiz bu doğal ortamdan, kumsallarıyla ve doğasıyla göz kamaştıran İĞNEADA sahiline geliyoruz. Longoz Gölleri’ nin en büyüğü olan ERİKLİ GÖLÜ’ nü gördükten sonra, 4* Otelimize yerleşiyoruz.


4. Gün: TEKİRDAĞ - BOLAYIR - LAPSEKİ - EZİNE - İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından, ÜÇ KEMALLER ŞEHRİ TEKİRDAĞ’a hareket ediyoruz. Tekirdağ’da NAMIK KEMAL ANITI ile KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN’ın damadı ve sadrazamı RÜSTEM PAŞA’ya yaptırdığı, MİMAR SİNAN eseri RÜSTEM PAŞA CAMİİ panoramik olarak görüyor ve Tekirdağ sahilinde çay molası veriyoruz..Buradan, BOLAYIR’da, GAZİ SÜLEYMAN PAŞA TÜRBESİ ve NAMIK KEMAL’in mezarını ziyaret ederek, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. GELİBOLU üzerinden feribotla LAPSEKİ ‘ye geçiyoruz. ÇANAKKALE yolu üzerinden, uygun molalarla, EZİNE’ye ulaşıyoruz. Meşhur, EZİNE PEYNİRİ alışverişleri sonrasında, akşam saatlerinde İZMİR e ulaşıyor ve bir başka Tatil Lideri Turizm gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Hizmetler

 • Lüks Araçlarla Ulaşım Çevre Gezileri ve İkramlar    
 • Feribot geçişleri                    
 • 4* OTEL  Y.P. Konaklama 
 • Seyahat Sigortası 
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri   
 •  Tatil Lideri Turizm Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
 • Öğle Yemekleri 
 • Yolda alınan ilk sabah kahvaltısı 
 • Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
 • Otelde belirlenen ekstralar
 • DUPNİSA MAĞARASI Girişi ve Minübüs Ücretİ

Tur Fiyatları

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
28.10.2021949,00 TL1.199,00 TL 949,00 TL0 - 6 Yaş 469,00 TL
7 - 12 Yaş 749,00 TL
Taksitler »
18.11.2021949,00 TL1.199,00 TL 949,00 TL0 - 6 Yaş 469,00 TL
7 - 12 Yaş 749,00 TL
Taksitler »

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

İZMİR HAREKETLİ TRAKYA TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

 • 4*
 • EDİRNE-KIRKLARELİ-LONGOZ ORMANLARI-İĞNEADA-DUPNİSA MAĞARASI-TEKİRDAĞ
 • 0232 424 08 12

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.