Uçaklı ANTAKYA ve GAZİANTEP TURU

 • Uçaklı ANTAKYA ve GAZİANTEP TURU
 • Uçaklı ANTAKYA ve GAZİANTEP TURU
 • Uçaklı ANTAKYA ve GAZİANTEP TURU
 • Uçaklı ANTAKYA ve GAZİANTEP TURU
 • Uçaklı ANTAKYA ve GAZİANTEP TURU
 • Uçaklı ANTAKYA ve GAZİANTEP TURU
 • Uçaklı ANTAKYA ve GAZİANTEP TURU

 UÇAKLA BUTİK 

ANTAKYA ve GAZİANTEP TURU

Lezzet ve Kültür Gezisi

 GRAND BOĞAZİÇİ OTEL Y.P KONAKLAMA (Antakya)

1. Gün: ADANA - SABANCI CAMİİ-TAŞ KÖPRÜ-HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ- ST.PİERRE KİLİSESİ-HABİBİ NECCAR CAMİ-UZUN ÇARŞI

Siz değerli misafirlerimizle Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup, Check-in işlemleri sonrasında, saat 07:00 hareket ederek, 08:25 ADANA Havalimanına ulaşıyoruz. (Kahvaltı için; Havalimanında veya Uçak içerisindeki kahvaltı seçeneklerinden ekstra faydalanabilirsiniz). Bizi bekleyen aracımıza yerleşip, Türkiye` nin  en büyük 2.ci camii olma özelliğine sahip olan SABANCI MERKEZ CAMİİ’ ni ve şehrin simgesi olan TAŞ KÖPRÜ`yü panoramik olarak gördükten sonra,  SEYHAN BARAJ GÖLETİ etrafında otobüsümüzle geziyoruz. Ardından,   BELEN GEÇİDİ’ nden Büyük İskender’in kurmuş olduğu 63 şehirden biri olan İSKENDERUN’ u panoramik olarak görerek, rehberimizin bilgilendirmeleriyle ÇAN- EZAN - HAZZAN sesinin birlikte duyulduğu kent ANTAKYA' ya ulaşıyoruz. Akdeniz ve Hatay mutfağının lezzetlerini  tadacağımız yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra, gezimize başlıyoruz. ANTAKYA ARKEOLOJİ ve MOZAİK MÜZESİ Hıristiyanlık kelimesinin ilk defa kullanıldığı ST. PIERRE KİLİSESİ, şehri ikiye ayıran ve mitolojik hikâyelerde ORONTES (ASİ) Nehrini gözlemleyerek,  eski Antakya Evlerinin bulunduğu sokakta yürüyüşler yapıyoruz. Daha sonra, HABİBİ NECCAR CAMİİ’ ni görüp, UZUN ÇARŞI gezilerimizi yapıyor ve çarşıda sizlere nefis Antakya Künefesi tatmak üzere serbest zaman veriyoruz.  Rehberimizin belirteceği saatte buluşarak  4* GRAND BOĞAZİÇİ  OTEL ' e geçiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde, yöresel yemeklerden alıyoruz. Konaklama otelimizde.

2. Gün: ANTAKYA-SAMANDAĞ-VAKIFLI KÖYÜ-HIDIRLIK KÖYÜ-BEŞİKLİ MAĞARA- TİTUS TÜNELİ-HARBİYE

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından HATAY’ın SAMANDAĞ sayfiye yöresine bağlı, Türkiye’nin tek Ermeni köyü olma özelliğine sahip  VAKIFLI KÖYÜ’ne hareket ediyoruz. Vakıflı köyüne girdiğimizde, Ermeni taş ustalarının elinden çıkmış, mimarisinin hemen farklılığını hissettirdiği evler dikkatimizi çekiyor. Evler doğa ile bir bütünlük oluşturmuş. Bu doğal güzellikler içerisinde gezimizi gerçekleştiriyoruz. Organik tarımı, köyün diğer bir özelliği… Köyde aynı zamanda, reçeller ve likörlerden alışveriş yapma şansına sahip olacaksınız. Ardından,  HIDIRLIK KÖYÜ’ne hareket ediyoruz. Burada, H.Z. Musa'nın asasının yeşerip bir çınar ağacına dönüştüğü asırlık çınar ağacının 1.5 dönümlük gölgesinde çay molası veriyoruz. Turumuzun devamında, Samandağ’da ve denize çok yakın bir konumda olan HZ. HIZIR TÜRBESİ’ni ziyaret ederek, öğle yemeği için mola alıyoruz. Asi Nehri’ nin denize döküldüğü yer olan Çevlik sahilinin etkileyici ve göz alıcı görüntüsünü görerek, UNESCO'nun Dünya Mirası Geçici Listesi'ne eklenen VESPASIANUS-TİTUS TÜNELİ’ ni, kayaya işlenmiş mezar odalarından en devasa olanını BEŞİKLİ MAĞARA’yı görüyoruz. Buradaki gezilerimizi tamamlıyor ve   Defne’nin gözyaşları şeklinde anılan HARBİYE ŞELALELERİ’nde ruhumuzu dinlendirip GAZİANTEP’e  hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuz sonrasında The Green Park, Şirehan Otel vb. yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

3. Gün: TAM GÜN GAZİANTEP GEZİSİ (ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-ELMACI PAZARI-SEDEFÇİLER ÇARŞISI-BEY MAHALLESİ)

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları bulvarları meydanları ile gerçekten  metropol olmaya aday GAZİANTEP’te  panoramik şehir turu yapıyoruz. Bu esnada KALE` yi  ve şehrin önemli yapılarını görebilme fırsatı yakalıyoruz. Daha sonra, dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ` ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Zeugma mozaik müzesindeki mozaikler sizi rüya gibi bir gezintiye çıkaracak. Kendinizi Zeugmalı asillerin villalarını dolaşırken bulacaksınız. Öğle yemeğimizi dünyaca ünlü ve Unesco Gastromi Şehri ünvanlı ANTEP’te yöresel tatları deneyimleyerek alıyoruz. Buradan,  Çarşılar bölgesine geliyoruz ve  ZİNCİRİYE BEDESTENİ, BÜYÜK PASAJ, ALMACI PAZARI, BAKIRCILAR ÇARŞISI ve İMAM ÇAĞDAŞ’ta serbest zaman alıp baklava, hediyelik eşya ve Antep fıstığı alışverişlerimizi yapıyoruz. 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİS KAHVESİ olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç kahvelerimizi içerek, keyifle günümüzü sonlandırıyoruz. Daha sonra, ADANA Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirerek  22:15 uçuşu ile İZMİR’e hareket ediyoruz.  Harika bir turun ardından unutulmaz anılarımızla siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Uçak Sonrası Ulaşım ve Şehir Turları
 • Çevre Gezileri ve İkramlar
 •  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 •  Belirtilen Otellerde 2 Gece Y.P. Konaklama
 •  Zorunlu Seyahat Sigortası
 •  Gidiş+Dönüş Uçak Bileti 
 • Tatil Lideri Turizm Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk Gün Havalimanında veya Uçakta Alınan Kahvaltı
 • Son Gün yolda alınan Akşam Yemeği
 • Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
 • Öğle Yemekleri
 • Yolda Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları Ücretleri

Tur Fiyatları

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

Uçaklı ANTAKYA ve GAZİANTEP TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

 • 4* Otellerde
 • ADANA - HATAY - HARBİYE - SAMANDAĞ - TİTUS TÜNELİ- GAZİANTEP
 • İzmir
 • 0232 424 08 12

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.