UÇAKLI ERZURUM - ERZİNCAN - KEMALİYE -TUNCELİ - OVACIK- MUNZUR HARPUT - DARENDE - MALATYA TURU

2349.00 TL

İZMİR ÇIKIŞLI UÇAKLI  ERZURUM - ERZİNCAN - KEMALİYE -TUNCELİ -

OVACIK- MUNZUR  - HARPUT - DARENDE - MALATYA TURU 

Erzurum, Palandöken, Tercan,Erzincan, Girvelik Şelalesi, Karanlık Kanyon, ApçağaKöyü, Kemaliye,Vali Yazıcıoğlu Köprüsü, Ocak Köyü, Çırçır Şelalesi, Harput, Elazığ, Pülümür Vadisi, Seyran Tepesi, Hacılı Köyü, Sağlamtaş Köyü, Tunceli, Ovacık Vadisi, Munzur Gözeleri, Darende, Günpınar Şelalesi, Malatya, Şirehan, Nostarji Evi, Yusuf Ziya Paşa Camii, Somuncu Baba Türbesi

ANADOLUNUN ZENGİNLİKLERİ KEŞFEDİLMEYİ BEKLİYOR...

1. Tur:16-20 Haziran  2. Tur:25-29 Ağustos  3. Tur:15-19 Eylül
4. Tur:29 Eylül-3 Ekim

1. Gün: İZMİR - ERZURUM - PALANDÖKEN

Siz değerli misafirlerimizle Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup, check-in işlemleri sonrasında, saat 12:10 uçağı ile hareket ederek, Erzurum Havalimanı'na ulaşıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza yerleşip "Dadaşlar" diyarı ERZURUM`a geçiyoruz. Öğle yemeğimizi meşhur "Çağ Kebabı" olarak aldıktan sonra, Atatürk ve silah arkadaşlarının ülkemizin bekası için çok önemli zamanlar geçirdiği günlere götüren, mücadelemizin kilit taşı olan "Milli Mücadele Kongre Merkezi" ile gezimize başlıyoruz. Ardından, Yakutiye Medresesi, 1670 yılı tarihli levhasıyla halka vergi indirimi getirildiğini belirten fermanın dış avlu duvarında asılı olduğu Lala Mustafa Paşa Camii, Ulu Camii, Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler ve Aziziye-Mecidiye Tabyaları (uzaktan) Erzurum’ da göreceğimiz yerler arasındadır. Eski Erzurum Evlerinde vereceğimiz çay molası sonrasında Erzurum ilimizin el sanatlarının öncelikli örneği olan Oltu Taşı’ ndan üretilen hediyelik eşyaların sergilendiği Taşhan (Rüstem Paşa Kervansarayı)’ nda verilecek alışveriş ve serbest zaman sonrası, Otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelde.


2. Gün: TERCAN - ERZİNCAN - GİRLEVİK ŞELALESİ – KARANLIK KANYON –APÇAĞA KÖYÜ - KEMALİYE

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Tercan yolu ile Erzincan merkeze doğru hareket ediyoruz. Tercan, Saltukoğulları Beyliği'ne hükümdarlık yapmış, Mama Hatun Külliyesi'yle öne çıkan bir yerleşim yerimizdir. Tercan ilçesinde bulunan Saltuklu Devleti yapıları, Mama Hatun Türbesi ve Kervansarayı gezilerimizi gerçekleştirip, Erzincan merkeze  geçiyoruz. Yörenin meşhur "et dönerini" tattıktan sonra,  Bakırcılar Çarşısı'na güzel bir şehir yürüyüşü yapıyoruz. Turumuzun devamında Girlevik (Çağlayan) Şelalesi'ne doğru hareket ediyoruz. Kışın havaların soğuması ile beraber buz tutan şelale, yazın ayrı bir doğal güzelliğe sahip… Şelalenin serinliği içerisinde bu mesire yerinde vereceğimiz çay molası esnasında şehir gürültüsünden uzakta bol oksijen ve temiz havası ile nefes aldığınızı hissedeceksiniz. Fotoğraf çekimlerimizi de tamamlayarak, Kemaliye’ye gidiyoruz. Kemaliye varışımızın ardından dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan ve yaklaşık 9 km uzunluğundaki Karanlık Kanyon’da tekne gezisi yapıyoruz.Turumuzun orta yerinde teknemizi durdurarak, o muhteşem manzaranın içinde sessizliğin sesini dinliyoruz… Suyun seviyesine göre gerçekleştirilecek olan ve yaklaşık 1 saat süren tekne turumuzda, ülkemizin ve Mezopotamya'nın kralı olan Fırat Nehri’nin büyüsüne kapılarak unutulmaz anlar yaşayacaksınız... Muhteşem  güzelliğe  sahip Karanlık Kanyon’da yaptığımız gezinin ardından, ünlü Taş Tünelleri’ni geziyor ve fotoğraflıyoruz. Daha sonra, ismi önceleri "Eğin" iken, Mustafa Kemal Atatürk’e ithafen "Kemaliye" olarak değiştirilen, Çevre ve Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı tarafından özgün mimarisi ve dokusuyla UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’ne aday gösterilen bu bölgede, TÜBİTAK tarafından da desteklenen, Prof. Dr. Ali Demirsoy Doğa ve Tarih Müzesi’nde bir geziye çıkıyoruz. Tarihi Kemaliye sokaklarına dalıyor ve lök tatlısı tadımı için Lökhane’ye gidiyoruz. Burada tatlımızı tadıp meşhur Dibek Kahvelerimizi de içerek, keyifli zaman geçiriyoruz. Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Mani Yolu, Kadı Gölü, Seytali Parkı gezileri  sonrasında “Orda bir köy var uzakta” şiirinin ilham kaynağı olan Ahmet Kutsi Tecer'in  köyüne yani Apçağa Köyü'ne giderek, bozulmamış dokusunu gözlemliyor ve  hepimizin tanıdığı bu köyde yürüyüşler yapıyoruz... Turumuzun devamında, kayaların başında kartal yuvası gibi inşa edilen, emekli Bekir ve Nermin Taştan öğretmenlerin evini panoramik olarak gördükten sonra, Otel’imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün: VALİ YAZICIOĞLU KÖPRÜSÜ – OCAK KÖYÜ- ÇIRÇIR ŞELALESİ - HARPUT -ELAZIĞ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Arapgir yoluyla, Elazığ Harput’a geçiyoruz. Yol üzerinde vefat eden eski valimiz Recep Yazıcıoğlu’nun örnek mücadelesi ile yapılan ve Ayşe Kulin’in "Köprü" kitabına ve bir filme konu olan Yazıcıoğlu Köprüsü'nü rehberimizin anlatımları eşliğinde ziyaret ettikten sonra, Alevi kültürünün yaygın olduğu Ocak Köyü'ne gidiyoruz. Köyde bulunan "Hıdır Abdal Sultan Türbesi" ve çevresindeki külliye, köyün sosyal ve kültürel yönden gelişmişliğinin güzel bir örneğidir. Ocak Köyü Özel Müze'si köy halkından Mustafa Gürer'in şahsî girişim ve katkılarıyla kurulmuştur. Bu müze, Kültür Bakanlığı'nın denetiminde Erzincan'da kurulmuş özel bir müzedir. Harput'a doğru seyir ederken, Fırat Irmağı'nın eşsiz manzarasına sahip olan Çırçır Şelalesi'nde çaylarımızı yudumluyoruz. Fırat Nehri ve vadisinin güzel görüntüleri arasında güzel ilçemiz Keban’dan geçerek Harput’a varıyoruz. Öğle yemeği sonrası, bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, 4000 yıllık tarihe sahip Harput'u gezmeye başlıyoruz.Harput Kalesi, Ulu Cami, Sara Hatun Camii, Arap Baba Türbesi, İmam Efendi, Ahi Musa Mescidi, Kurşunlu Camii, Cimşit Hamamı, Dabakhane, Meryem Ana Kilisesi, Tarihi Harput evleri göreceğimiz yerler arasında... Evliyalar şehri olan Harput’tan ayrılıp Elazığ da Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4. Gün: PÜLÜMÜR VADİSİ - SEYRAN TEPESİ - HACILI KÖY - SAĞLAMTAŞ KÖYÜ - TUNCELİ - OVACIK VADİSİ - MUNZUR GÖZELERİ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Pülümür’e doğru  yola çıkıyoruz Kadim bir tarihi geçmişe sahip Pülümür bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Hittitler, Urartulular sonrasında Romalılar, Bizanslılar ve 1071 Malazgirt savaşının ardından Anadolu’nun Türkleşme süreci ile, Selçuklular ve Osmanlılar Pülümür’de hüküm sürmüşlerdir. Bu güzel beldeyi gezerken ünlü şair Cemal Süreyya  anıtını görüyor ve yöresel  öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Yemekten sonra muhteşem Pülümür manzarasını kuş bakışı fotoğraflayabileceğimiz Seyran Tepesi’nde  keyifli bir mola veriyoruz. Pülümür gezimizin ardından Pir Sultan Abdal’ın hayatını geçirdiği ve evinin bulunduğu Hacılı Köyü’ne gidiyoruz. Yörenin en eski cem evini gezdikten sonra diğergezi noktalarımıza ilerlerken yol üzerinde bulunan Sağlamtaş Köyü’ne uğrayarak Akkoyunlular dönemine ait  bir mezarlıkta, günümüzde de sürdürülen koç başlı mezar taşlarının ilginç örneklerini inceliyoruz. Bu güzel Anadolu köyünden ayrılarak, yörenin diğer doğal güzelliklerinden biri olan Ağlayan Kayalar ve Kutu Deresi civarında vereceğimiz mola sonrası Tunceli merkezine geçiyoruz.  Tunceli'nin önemli dini merkezlerinden olan bölge halkı için çok önem arz eden Düzgün Baba Dağı ve Cem Evi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından harika manzaralara sahip doğa harikası Munzur Vadisi’ne geçiyoruz.Munzur Vadisi Milli Parkı koruma altında olan bir bölge olup  Tunceli il merkezinden sadece  8 kilometredir ve Ovacık ilçesi ile Tunceli arasında kalan Munzur Vadisi'ni kapsayan bir bölgede bulunmaktadır. Anadolu'nun en büyük Milli Parklarından biri olan Munzur Vadisi; endemik bitki türleri, hayvan türleri ile zengin bir flora ve fauna'ya sahiptir. Ayrıca Munzur vadisinde bulunan bölgenin önemli ziyaret noktalarından olan Ana Fatma ziyaretgahında durup rehberimizin bilgilendirmelerini dinliyoruz. Vadinin  önemli su kaynaklarından olan Halvori suyunun çıkış noktasını keşfederek derin ve kayalık bir vadinin içinde bulunan Halbori Gözeleri’ni gözlemledikten sonra, bu güzelliklerin verdiği coşkuyla diğer gezi rotamız olan Munzur Vadisinde bulunan Ovacık ovasına doğru ilerliyoruz. Ovacık'ta  yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi yedikten sonra Ovacık beldesine yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunan Munzur Çayı’nın ana kaynağını oluşturan Munzur Gözeleri'ne yol alıyoruz. Doğa harikası olan Munzur gözelerini görüyor ve bölgenin diğer dini merkezi olan  Munzur Baba ziyaretgahını da görerek Elazığ’da bulunan otelimize geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Elazığ'da otelimizde.


5. Gün: DARENDE – GÜNPINAR ŞELALESİ - MALATYA - ŞİREHAN - NOSTALJİ EVİ - YUSUF ZİYA PAŞA CAMİİ-SOMUNCU BABA TÜRBESİ-İZMİR

Elazığ'daki otelimizden ayrılarak tarihi ipek yolunun üzerinde bir ilim ve kültür şehri olan Darende’ye hareket ediyoruz. Malatya'nın "giriş kapısı" konumundaki ilçe "otuz yapraklı gül şehri" olarak anılır.. Darende’de Zengibar Kalesi, Hüseyin Paşa Hamamı, Eski Çarşı (Bedesten), Şeyh Hamid-i Veli (Somuncu Baba) Camii ve Külliyesi, minaresiyle ünlü Abdurrahman Erzincani Camii, Balaban Evleri, Tohma Çayı üzerinde bulunan tarihi taş köprüleri ve Kudret Hamamı (Gevr hamamı) göreceğimiz yerler arasındadır… Ardından her gidenin uğrak noktası olan ve bölgenin en güzel doğa harikalarından biri olan Günpınar Şelalesi’ni görme şansına sahip oluyoruz. Keyifli bir mola sonrası, Malatya şehir merkezinde Çarşı Camii, Yusuf Paşa Camii,  Beş Konaklar Etnografya Müzesi’ni görüp rehberimizin bilgilendirmelerini dinliyoruz. Turumuzun bitiminde, meşhur Şirehan’da alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Malatya’dan ayrılmadan önce akşam yemeğimizi burada alıyor ve havalimanına hareket ediyoruz. 22.45 İzmir uçağı ile güzel şehrimiz İzmir’e varıp siz değerli misafirlerimizle bir sonraki Tatil Lideri Turizm seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Hizmetler

 • Uçak Bileti Erzurum Gidiş+Malatya Dönüş 
 • Uçak Sonrası Ulaşım ve Çevre Gezileri
 • Otobüs içi İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Otellerde Toplam 4 Gece Konaklama 
 • Otellerde 4 Sabah Kahvaltısı+4 Akşam Yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sigortası  
 • Tatil Lideri Turizm Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
 • Son Gün Yolda Alınan Akşam Yemeği
 • Öğle Yemekleri
 • Yolda Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
 • Karanlık Kanyon Tekne Turu 

Tur Fiyatları

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
29.10.20212.349,00 TL2.699,00 TL 2.349,00 TL0 - 6 Yaş 1.499,00 TL
7 - 12 Yaş 1.999,00 TL
Taksitler »

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

UÇAKLI ERZURUM - ERZİNCAN - KEMALİYE -TUNCELİ - OVACIK- MUNZUR HARPUT - DARENDE - MALATYA TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

 • 5 Gün 4 Gece
 • Erzurum, Palandöken, Tercan,Erzincan, Girvelik Şelalesi, Karanlık Kanyon, ApçağaKöyü, Kemaliye,Vali Yazıcıoğlu Köprüsü, Ocak Köyü, Çırçır Şelalesi, Harput, Elazığ, Pülümür Vadisi, Seyran Tepesi, Hacılı Köyü, Sağlamtaş Köyü, Tunceli, Ovacık Vadisi, Munzur Gözeleri, Darende, Günpınar Şelalesi, Malatya, Şirehan, Nostarji Evi, Yusuf Ziya Paşa Camii, Somuncu Baba Türbesi
 • 0232 424 08 12

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.