Yeşil Karadeniz ve Yaylalar Turu

YEŞİL KARADENİZ & YAYLALAR TURU

6 GECE 7 GÜN / 5 GECE OTEL KONAKLAMASI

1 GECE YAYLA KONAKLAMASI DAHİL…

KAYABAŞI YAYLASI KONAKLAMA FARKI İLE…

HUSER YAYLASI FARKI İLE…

BORÇKA & KARAGÖL FARKI İLE…

EKSTRA YAYLA KONAKLAMA MİNİBÜS ÜCRETİ YOK!

BÖLGENİN SEÇKİN OTELLERİNDE KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE...

AMASYA-ŞEHZADELER KONAĞI-SAMSUN-İLK ADIM ANITI-BANDIRMA VAPURU- ORDU-BOZTEPE- TRABZON-AKÇAABAT-ALTINDERE MİLLİ PARKI-SÜMELA MANASTIRI-KAYABAŞI YAYLASI- ATATÜRK KÖŞKÜ-KAZAZİYE ATÖLYESİ- SÜRMENE BIÇAK ATÖLYESİ -FIRTINA DERESİ-AYDER YAYLASI- HOPA-BORÇKA-KARAGÖL-HUSER YAYLASI- RİZE BEZİ ATÖLYESİ-UZUNGÖL - ÇAY FABRİKASI- SAMSUN -ANKARA-ANITKABİR

Sosyal Mesafe ve Tüm Hijyen Kurallarına Uygun…

Hijyen Sertifikalı Otelde Konaklama…

1.Tur 20 – 26 Haziran 2021

2.Tur 4 – 10 Temmuz 2021

3.Tur 31 Temmuz - 6 Ağustos 2021

4.Tur 11 Eylül – 17 Eylül 2021

6 GECE 7 GÜN / 5 GECE OTEL KONAKLAMASI 1449 TL

1. Gün: Urla ve İzmir’den Hareket

16:00  URLA VERGİ DAİRESİ ÖNÜ

15:30 ÜÇKUYULAR ZİRAAT BANKASI ÖNÜ (SHELL BENZİN İSTASYONU KARŞISI)

17:00 KONAK SABANCI KÜLTÜR MERKEZİ ÖNÜ

17:30 KARŞIYAKA VAPUR İSKELESİ KARŞI YOLU

17:45 YUNUSLAR

18:00 GİRNE MC DONALD’S ÖNÜ

18:30 EGE ÜNİVERSİTESİ ACİL ÖNÜ


2. Gün: AMASYA-ŞEHZADELER KONAĞI-SAMSUN-İLK ADIM ANITI-BANDIRMA VAPURU

Sabah yolda vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında ilk önce Amasya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada eski dönemlere ait arkeolojik, Etnografik, sikke, mühür, el yazması gibi örnekleri ve İlhanlılar dönemine ait mumyaları görüyoruz Osmanlı Sultanı II. Beyazıt için, 26 yıl yapılan, II. Beyazıt Külliyesi‘ni geziyoruz. Kütüphane, aşevi yapılarını gördükten sonra Yeşilırmak’ın kenarında bulunan Şehzadeler Parkında yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Roma döneminden kalan eserlerden hala kullanılmakta olan Alçak Köprü üzerinde fotoğraf molası veriyoruz. Yalı boyu evlerini en güzel noktadan fotoğraflıyoruz. Amasya Kalesi’ni ve Helenistik Dönemde bölgede hüküm sürmüş Pontus Krallığına ait kaya mezarlarını panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra 1865 yılında inşa edilen Osmanlı döneminin en zarif sivil mimari örneklerinden birisi olan Hazeranlar Konağı(ya da Şehzadeler Konağı) ziyaret edip sonrasında Karadeniz’in en büyük şehri Samsun’a ulaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Samsun’a ilk ayak bastığı yeri simgelemek üzere yapılan İlk Adım Anıtı’nı görüyoruz ve ardından Samsun’un simgesi haline gelen ünlü Atatürk heykelinin önünde grup fotoğrafımızı çekiliyoruz. . Atatürk’ü karargâh subayları ile birlikte 16 Mayıs 1919 günü İstanbul’dan alarak 19 Mayıs 1919’da Samsun’a getiren Bandırma Gemisini geziyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Set Menü veya Açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği :Ekstra

Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Samsun Damla Panaroma Otel.


3. Gün: ORDU-BOZTEPE- TRABZON-AKÇAABAT-ALTINDERE MİLLİ PARKI-SÜMELA MANASTIRI-KAYABAŞI YAYLASI

Sabah açık büfe alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve Ordu’ya doğru yol alıyoruz. Karadeniz’deki en büyüleyici noktalardan biri olan 485 metre yükseklikteki Ordu Boztepe’ye teleferik ile çıkıyoruz ve Ordu manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz.  Sonra Dünya üretiminin %75’inin ülkemizde gerçekleştiği fındık alışverişimizi yapıyoruz güzel Karadeniz kıyılarında seyredecek olan yolculuğumuza devam ediyor ve Trabzon’un güzel ilçesi Akçaabat’a varıyoruz. Öğle yemeğimizi, sahilde bulunan meşhur Akçaabat köftecisi Nihat Usta’da alıyoruz. Yemek sonrasında Trabzon Maçka’da bulunan Altındere Milli Parkına hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Gözleri renkli olmayan konuklarımız üzülmesin, yeşili seyrederken gözleriniz yeşil tonunu alacak. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’nın mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250 metre yükseklikte bulunan Sümela Manastırını gezerken rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz. Ayazma, Kaya Kiliseleri, Su Kemerleri, Kaya Freskleri gezisi ardından yıllarca uzaklara geçit imkânı vermeyen ve adı türkülere konu olan Zigana Dağı’na çıkıyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama yapmak üzere otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Set Menü veya Açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği :Ekstra

Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Trabzon Kayabaşı Yaylakent Hotel.


4. Gün: ATATÜRK KÖŞKÜ-KAZAZİYE ATÖLYESİ- SÜRMENE BIÇAK ATÖLYESİ -FIRTINA DERESİ-AYDER YAYLASI

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe yayla kahvaltımızın ardından, Trabzon merkeze ulaşıyoruz. Ladin ağaçları arasından geçerek Soğuksu Mahalle’sinde bulunan, mübadele öncesinde Konstantin Kabayanidis’e ait olan ve sonrasında Trabzon halkı tarafından Atatürk’e hediye edilen Atatürk Köşkü ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz Sonrasında rotamızı el işi bıçakları ile dünyaca ünlü olan Sürmene’ye çeviriyoruz. Sürmene’de alacağımız alışveriş molasının ardından Trabzon’a özgü el sanatı olan Trabzon Hasırı, Telkâri ve Trabzon’da sadece beş ailenin yaptığı Kazaziye işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı buluyoruz.  Sonra Fırtına Deresine hareket ediyoruz. Ekstra turlarımızı gerçekleştirdikten sonra Yöresel tatlar eşliğinde Fırtına deresi kenarındaki Restaurant’ta öğle yemeğimizi alıyoruz.Arzu eden misafirlerimiz Fırtına deresinde ZİPLINE keyfini yaşayabilir.

1. Ekstra Alternatif: Fırtına Deresi Üzerinde RAFTİNG Dileyen konuklarımız ile 7’den 70’e herkesin güvenle yapabileceği ve asla unutulmayacak bir deneyim olacak olan Fırtına Deresi üzerinde yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda RAFTİNG yapabilme imkânı buluyoruz. Rafting sonrasında tüm konuklarımızla birlikte Çamlıhemşin’e gitmek üzere aracımızla Fırtına Deresi boyunca kısa bir yolculuk yapıyoruz.

2. Ekstra Alternatif: Zilkale –Palovit – Çat Vadisi Turu Arzu eden misafirlerimiz ile aracımızı Çamlıhemşin’de bırakıyor ve minibüsler ile birçok diziye ve filme doğal set olan, “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı cennet mekânlardaki gezilerimize başlıyoruz. Öncelikle Fırtına Vadisi içindeki önemli Vadilerden Çat Vadisine giriyoruz. Ortan Köyünden geçerek eski ismi Çinçiva günümüzde ise Şenyuva olarak bilinen köye geldiğimizde, bölgenin en eski ve kemer açıklığı en geniş olan Taş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından tarihi ticaret yolunu korumak için vadiye en hâkim noktalardan birine kurulmuş olan Zil Kale’yi ziyaret ediyoruz. Burada sıcak çaylarımızı yudumladıktan sonra muhteşem ihtişamıyla Palovit Şelalesini görüyor ve fotoğraflıyoruz.

Ardından Çamlıhemşin’e dönerek otobüsümüzle buluşuyor ve ilçenin 19 km güneydoğusunda 1350 m rakımda ladin ve kayın ormanları ile kaplı Kaçkar’ların ilk durak yeri olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz ve gezimize başlıyoruz. Ayder Yaylası’nın simgesi haline gelmiş olan Gelintülü Şelalesi’ni Uzun Uzun fotoğrafladıktan sonra yaylada serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Ayder Yaylası’nın yemyeşil düzlüklerinde tüm enerjimizi yeniledikten sonra otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama ve akşam yemeği Rize Hanedan Suit Hotel.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Set Menü veya Açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği :Ekstra

Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Ayder Serender Hotel.


5. Gün: HOPA-BORÇKA-KARAGÖL-HUSER YAYLASI

Sabah Açık büfe alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor Karagöl Borçka’ya hareket ediyoruz. Borçka’da bizleri bekleyen minibüslerimiz ile Borçka’dan muhteşem manzarayı takip ederek, Karagöl'e gitmek üzere tırmanışa geçiyoruz. Karagöl’de doğa son derece cömert bir şekilde bizleri bekliyor. Bir heyelan sonrasında oluşan Karagöl’de kayıkla gezinti yapabileceğiniz gibi göl etrafındaki patikada kısa bir doğa yürüyüşü de yapabilirsiniz. Karagöl gezimizin ardından otobüsümüz ile buluşmak üzere minibüslerimizle yola devam ediyor ve Borçka’ya geri dönüyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından) dileyen misafirlerimiz ile bulutları ayaklarınızın altında hissedeceğiniz Huser Yaylası programımızı gerçekleştireceğiz.Karadeniz’in En Yüksek Yaylası Huser Yaylası Turu Gezimiz yörenin minibüsleri ile yapılacaktır. Bu yaylada mecazi anlamda değil gerçek anlamda bulutların üzerine çıkacaksınız. 2400 rakımı ile en yüksek Karadeniz yaylalarından bir tanesi olan Huser Yaylası gezimizde ayaklarınızın altında Palakçur, Avusor, Çeymakçur ve Kavrun Vadileri, arkanızda Karadeniz sahil şeridi, karşınızda Hazindak ve Pokut Sal sırtları, yani 0 m den 4000m ye kadar her yeri görebiliyor olacaksınız. Katılmak istemeyen misafirlerimiz Ayder  Yaylasında serbest olarak vakit geçirebilirler. Ekstra gezimizin ardından dinlenmek için otelimize hareket ediyoruz, akşam yemeği ve konaklama otelimizde Konaklama ve akşam yemeği Rize Hanedan Suit Hotel.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Set Menü veya Açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği :Ekstra

Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Ayder Serender Hotel.


6. Gün: RİZE BEZİ ATÖLYESİ-UZUNGÖL -ÇAY FABRİKASI

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Rize Bezi’ni tanıyabileceğimiz bir dokuma fabrikasına misafir oluyoruz burada ki alışverişimizin ardından Solaklı Vadisi’ni takip ederek Dernekpazarı, Çaykara, Taşkıran üzerinden Uzungöl’e ulaşıyoruz. Yolun her iki yanında bulunan Solaklı vadisi boyunca uzanan yemyeşil ağaçlar, asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan hatta birçoğunun yolu bile bulunmayan evleri görüyoruz. Çok geçmeden Uzungöl’e varıyoruz bu muhteşem doğanın tadını çıkartmak için mola veriyoruz. Vereceğimiz serbest zaman içerisinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında rotamızı el işi bıçakları ile dünyaca ünlü olan Sürmene’ye çeviriyoruz. Sürmene’de alacağımız alışveriş molasının ardından çayın dalından koparılıp soframıza gelene kadar geçirdiği aşamaları görmek için yolumuz üzerinde bulunan Çay Fabrikası’nı ziyaret ediyoruz. Çay fabrikasında çay ikramı ile birlikte çay hakkındaki bilgileri dinliyor ve çay alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Samsun Damla Panaroma Otel.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Set Menü veya Açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği :Ekstra

Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Samsun Damla Panaroma Otel


7. Gün: SAMSUN -ANKARA-ANITKABİR-İZMİR

Sabah Açık büfe alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı BAŞKOMUTAN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün ebedi istirahatgahı olan ANITKABİR'e geçiyoruz. Her ayrıntısı ince düşünülerek inşa edilen Anıtkabir'i gezerken hem gururlanıp hem de hüzünleneceksiniz. Aynı zamanda Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak da alt bölümlerini geziyoruz. Anıtkabir'e veda edip dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Bir başka Tatil Lideri organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizi belirtilen noktalara bırakıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Set Menü veya Açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği :Ekstra

Akşam Yemeği: Ekstra


Fiyata Dahil Hizmetler

 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • 5 Gece Konaklamalı
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (5) Akşam Yemeği (5)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Tatillideri  yol ikramları
 • Tatillideri  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Ayder ve Altındere Milli Park Giriş ücretleri
 • Yayla konaklama minibüs ücretleri 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •  İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Rafting ve Zipline Ücreti :Rafting :100 TL +Zipline :30 TL
 • Ordu Boztepe Teleferik ücreti
 • Ekstra Zilkale ve Palovit Şelalesi Turu 75 TL (ZORUNLU DEĞİL )
 • Borçka-Karagöl Turu: 75 TL (ZORUNLU DEĞİL )
 • Huser yaylası  Turu 75 TL (ZORUNLU DEĞİL )

Tur Fiyatları

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

Yeşil Karadeniz ve Yaylalar Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

 • YAYLA VE OTELLER DE KONAKLAMA
 • AMASYA-ŞEHZADELER KONAĞI-SAMSUN-İLK ADIM ANITI-BANDIRMA VAPURU- ORDU-BOZTEPE- TRABZON-AKÇAABAT-ALTINDERE MİLLİ PARKI-SÜMELA MANASTIRI-KAYABAŞI YAYLASI- ATATÜRK KÖŞKÜ-KAZAZİYE ATÖLYESİ- SÜRMENE BIÇAK ATÖLYESİ -FIRTINA DERESİ-AYDER YAYLASI- HOPA-BORÇKA-KARAGÖL-HUSER YAYLASI- RİZE BEZİ ATÖLYESİ-UZUNGÖL - ÇAY FABRİKASI- SAMSUN -ANKARA-ANITKABİR
 • URLA VERGİ DAİRESİ ÖNÜ,ÜÇKUYULAR ZİRAAT BANKASI ÖNÜ,KONAK SABANCI KÜLTÜR MERKEZİ ÖNÜ,KARŞIYAKA VAPUR İSKELESİ,YUNUSLAR ,GİRNE MC DONALD’S ÖNÜ,EGE ÜNİVERSİTESİ ACİL ÖNÜ
 • 0232 424 08 12

Benzer Turlar

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.