Doğu Ekspresi ile Sömestr Özel Kars ve Van Turu

2750.00 TL
 • Doğu Ekspresi ile Sömestr Özel Kars ve Van Turu
 • Doğu Ekspresi ile Sömestr Özel Kars ve Van Turu
 • Doğu Ekspresi ile Sömestr Özel Kars ve Van Turu
 • Doğu Ekspresi ile Sömestr Özel Kars ve Van Turu
 • Doğu Ekspresi ile Sömestr Özel Kars ve Van Turu

Karlar Altında Bir Kış Masalı…

Doğu Ekspresi ve Uçaklı Özel Program

KARS-SARIKAMIŞ-ÇILDIR-ANİ-DOĞUBAYAZIT-VAN

31 OCAK / 03 ŞUBAT ( 4 Gün – 3 Gece )

*** 2 GECE KARS'TA & 1 GECE VAN'DA KONAKLAMA İMKANI!

*** İZMİR'DEN KARS'A & VAN'DAN İZMİR'E DİREKT UÇUŞ İMKANI !

***KARS'TAN SARIKAMIŞ'A DOĞU EKSPRESİ TRENİ İLE SEYAHAT İMKANI !

***KARS'TA PUŞKİN RESTORANTTA AŞIK ATIŞMASI EŞLİĞİNDE ALINACAK AKŞAM YEMEĞİ DAHİL !

***KARS'TA ÜNLÜ KAZ EVİ'NDE KAFKAS DANSLARI EŞLİĞİNDE ALINACAK AKŞAM YEMEĞİ DAHİL !

*** VAN'DA ALINACAK YÖRESEL AKŞAM YEMEĞİ DAHİL !

1. Gün: İZMİR – KARS – ANİ ANTİK KENTİ

Sabah saat 08.00 da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express kontuarında buluşma. Bagaj/bilet işlemleri sonrasında Sun Express Havayolları'nın XQ9114 seferiyle 09.55 de Kars'a uçuş. Saat 12.10 da Kars'a varış. Bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. İlk olarak öğle yemeği için yöresel tatların en güzel örneklerini tadacağımız yerel restorana gidiyoruz. Ardından Binbir Kilise Şehri ünvanına sahip UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine dâhil olan Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük Antik Kenti ANİ ANTİK KENTİ'ne gidiyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek olan turumuzda karlar altında bir kış masalı sizleri beklemekte… Ani Surları, Araks Kilisesi, Kirkor Kilisesi, Menucehr Camii, Arpaçay, Tarihi Taş Köprü, Ermenistan sınırının sıfır noktasında olan Katedral, Nakışlı Kilise ve Kaya Yerleşimlerini geziyoruz. Ani Antik Kenti’ni gezerken Bakireler Manastırı, İçkale, Kızlar Kalesi, Selçuklu Kervansarayı, Kral Gagik Kilisesi, Gürcü Kilisesi ise panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Keyif dolu bir günün ardından Kars merkezde bulunan otelimize gidiş ve yerleşme. Serbest zaman. Belirlenen saatte akşam yemeğimizi almak üzere restoranımıza gidiyoruz. Akşam yemeğimiz Kars'ın ünlü Puşkin Restoranında Aşık Atışması eşliğinde alınacaktır. Konaklama otelimizde.

2. Gün: KARS’tan DOĞU EKSPRES TRENİ ile SARIKAMIŞ – ÇILDIR GÖLÜ – KARS

Sabah erken saatte otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında belirlenen saatte Kars tren garına gidiyoruz. Doğu Ekspresi treni ile muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saat sürecek keyifli bir yolculukla ulaştığımız Sarıkamış'ta bizleri bekleyen aracımızla ilk olarak ilçe merkezinde kısa bir tanıtım turu yapıyoruz. Ardından on binlerce şehidin, isimsiz gömüldüğü Sarıkamış Şehitliği'ni ziyaret ediyor ve 93 Harbinden sonra Ruslar döneminde kraliçe Katherina için yaptırılan Av Köşkü’nü görüyoruz. Daha sonra kristal karın yağdığı ender yerlerden biri olan Sarıkamış Kayak Merkezi'ne geçiyoruz. Verilecek serbest zaman sonrasında efsanelere konu olan kışın tamamen buz tutan Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölü kıyısında alınacak olan Sarı Balık menülü öğle yemeği keyfi sonrasında, Çıldır Gölü'nün eşsiz manzarası eşliğinde arzu eden misafirlerimiz gölde yürüyüş veya kızak keyfini yaşayabilirler. Öğleden sonra şehir merkezine dönüyor ve Kars merkez turumuza başlıyoruz. İlk durağımız 93 Harbinden sonra Kars’ta 40 yıl boyunca kalan Rusların inşa ettiği Taş Evler’i görüyoruz. Zamanın mekâna dönüştüğü yer olarak adlandırdığımız, Kars Müzesi ve Kafkas Cephesi Harp Müzesini geziyoruz. Osmanlı Taş Köprüleri ve Hamamlarını, şehirdeki Ermeni Kilise’lerinden biri olan 12 Havari’ler Kilise’sini (Kümbet Camii), Maneviyatını hissedeceğiniz Eb’ul Hasan Harakani Türbesini geziyoruz. Namık Kemal Evi, Eski Vali Konutu, Eski Defterdarlık ve tarihi Kars sokakları görülecek yerler arasında olacak. Alışveriş için serbest zaman. Kars kaşarı, Kars balı, Kars ketesi, Kars damal bebekleri alınabilecek ürünler arasında bulunmaktadır. Akşam yemeğimizi almak üzere Vedat Milör ve Mehmet Yaşin gibi ünlü gurmelerden tam not alan, ünlü kişilerin de Kars'a gittiklerinde uğrak mekânı olan Kars Kaz Evi'ne gidiyoruz. Kafkas Dans Gösterisi eşliğinde alınacak olan kaz, evelik çorba, yoğurt, turşu, komposto, salata ve Kars helvasından oluşan akşam yemeğinin lezzetine ve keyfine eminiz ki doyamayacaksınız. Konaklama otelimizde.

3. Gün: KARS – IĞDIR – DOĞUBAYAZIT ( İSHAK PAŞA SARAYI ) – MURADİYE ŞELALESİ – VAN

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Digor Ermenistan sınırı boyunca Doğubayazıt’a hareket ediyoruz. Tüm ihtişamıyla Ağrı Dağlarını ve Iğdır şehir merkezini görüyoruz. Varışımızı takiben Türk mimari tarihinin en güzel eserlerinden İshak Paşa Sarayı'nı ve eski Urartu yerleşimlerini geziyoruz. Öğle yemeğimizi Doğubayazıt’ta alacağız. Tendürek Volkanik Dağı'nı ve Çaldıran Ovası’nı panoramik olarak görüyoruz. Tamamen buz tutmuş Muradiye Şelalesini gördükten sonra Van’daki otelimize yerleşiyoruz. Dinlenme. Akşam yemeğimizi almak üzere yerel restoranımıza gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün: VAN – İZMİR

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak Van Müzesi’ni geziyoruz. Ardından Van Kültür Evini ziyaret ediyoruz. Ardından Arubani Art Gezisi ile ( Urartu Gümüş Sanatı ve Ermeni Savat Gümüşü…) turumuza devam ediyor ve  alışveriş için serbest zaman veriyoruz.  Şehir merkezinde Van Otlu Peyniri,  Van Balı gibi yöresel ürünleri satın alarak bu harika turumuzu sonlandırıyoruz. Belirlenen saatte Van Havalimanı'na hareket ediyoruz. Bagaj/bilet işlemleri sonrasında Sun Express Havayolları'nın XQ9185 sefer sayılı saat 14.40 uçuşuyla İzmir’e hareket. Saat 17.10 da İzmir’e varış ve gezimizin sonu. Bir başka gezimizde görüşmek dileğiyle…

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Sun Express HY ile İzmir / Kars gidiş & Van / İzmir dönüş uçak biletleri
 • Kars / Sarıkamış Doğu Ekspresi Tren Bileti
 • Lüks araçlarla ulaşım ve tüm çevre gezileri
 • 2 Gece Kars'ta + 1 gece Van'da otel konaklaması
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları
 • Kaz Evi'nde alınacak Kafkas Dans Gösterisi Eşliğinde alınacak akşam yemeği
 • Puşkin Restaurantta Aşık Atışması Eşliğinde alınacak akşam yemeği
 • Van'da Restoranda yöresel lezzetlerle alınacak akşam yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Tursab Seyahat Sigortası
 • Tatillideri  Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otelde Alınan Ekstra Yiyecek ve İçecekler
 • Müze-Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Çıldır Gölü Kızak Keyfi ( Hava Şartlarına Bağlı )
 • Sarıkamış Telesiyej Ücreti
 • Öğle Yemekleri

Tur Fiyatları

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
31.01.20222.750,00 TL3.250,00 TL 2.750,00 TL6 - 12 Yaş 2.250,00 TLTaksitler »

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

Doğu Ekspresi ile Sömestr Özel Kars ve Van Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

 • 2 GECE KARS'TA & 1 GECE VAN'DA KONAKLAMA
 • KARS-SARIKAMIŞ-ÇILDIR-ANİ-DOĞUBAYAZIT-VAN
 • İzmir
 • 0232 424 08 12

Benzer Turlar

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.