URLA ve İZMİR ÇIKIŞLI GAP TURU

URLA ve İZMİR ÇIKIŞLI 5 GECE OTEL KONAKLAMALI  GAP  TURU 

1.TUR 13 - 19 NİSAN 2019

  2.TUR 07 - 13 EYLÜL 2019

3.TUR 06 - 12 EKİM 2019

            4.TUR 27 EKİM -  2 KASIM 2019

1. Gün: Urla ve İzmir den Hareket

16:30  URLA VERGİ DAİRESİ ÖNÜ

17:00  NARLIDERE  SİTELER OTOBÜS DURAĞI

17:15 ÜÇKUYULAR ZİRAAT BANKASI ÖNÜ (SHELL BENZİN İSTASYONU KARŞISI)

18:00 KARŞIYAKA GİRNE CADDESİ

Siz değerli misafirlerimizi kayıt esnasında belirlenen noktalardan alarak keyifli bir yolculuğa başlıyoruz.


2. Gün: ADANA–SABANCI CAMİİ-TAŞKÖPRÜ-HATAY ARKELOJİ MÜZESİ-ST.PIERRE KİLİSESİ-HABİBİ NECCAR CAMİ-HARBİYE ŞELALESİ

Sabah erken saatlerde Pozantı taraflarında  sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Türkiye’nin en büyük cami olma özelliğine sahip Sabancı Merkez Cami rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz.Şehrin simgesi olan Taşköprü yü fotoğrafladıktan sonra otobüsümüzle Çan-Ezan-Hazzan seslerinin birlikte duyulduğu medeniyetler beşiği ilimiz Antakya’ya gidiyoruz.Antakya Arkeloji ve mozaik müzesini geziyoruz.Daha sonra Hristiyanlık kelimesinin ilk defa kullanıldığı St.Pierre kilisesine gidiyoruz.Gezimiz sonrası Antakya’nın eşiz yöresel lezzetlerini tatmak için öğle yemeğimizi almak üzere yerel restorana gidiyoruz.Daha sonra Habibi Neccar Camiyi görüp Harbiye Şelalelerine gidiyoruz.Burada ki serbest zamanımızın ardından konaklama gerçekleştirmek üzere otelimize geçiyoruz.


3. Gün: GAZİANTEP –ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-TAHMİS KAHVESİ-BAKIRCILAR ÇARŞISI-BÜYÜK PASAJ

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Gaziantep’e doğru yol alıyoruz.Gaziantep’te güzel anılarla başlıyoruz.İlk önce Dünyanın en büyük Mozaik Müzesi olan; Birecik Barajı suları altında kalan Zeugma Antik Kenti’nin muhteşem mozaiklerinin ve daha pek çok eserin sergilendiği dünya standartlarında müze olma özelliği ile de ön plana çıkan GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ ’ne gidiyoruz.Ardında Öğle yemeğimizi aldıktan alıyoruz.Ardından yürüyerek sokaklarında Antep’in çarşılarını geziyoruz. BAKIRCILAR ÇARŞISIZİNCİRLİ BEDESTEN, İMAM ÇAĞDAŞ, BÜYÜK PASAJ ‘da yöresel ürünlerinden almak, ünlü baklavasının tadına bakmak için serbest zaman kullanıyoruz.Müdavimlerini; şairlerin, yazarların ve düşünürlerin oluşturduğu, Antep Harbi’nden Tasavvuf Söyleşilerine kadar pek çok sohbete tanıklık eden Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden ünlü TARİHİ TAHMİS KAHVESİ oluyor.Konaklama yapmak üzere otelimize gidiyoruz.


4. Gün: HALFETİ -BALIKLIGÖL-HARRAN- ŞANLIURFA

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Fırat’ın suları altındaki Saklı Cennetin Kayıp Kenti HALFETİ ’yi keşfe gidiyoruz. Sakin (CITTASLOW) Kentimizin; geçmişten günümüze olan hikâyesini BİRECİK BARAJI ’nda sakince yapacağımız tekne turumuz(ekstra) sırasında dinliyoruz.  Sular altındaki evlerini, ağaçlarını hatta camilerini izlerken hep birlikte geçmişi hayal ediyoruz.Buradaki gezimiz sonrası Şanlıurfa’ya gidiyoruz.Öğle yemeğimizi aldıktan sonra BALIKLI GÖL (Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri), RIZVANİYE CAMİ (Zulümiye Cami), MEVLİD İ HALİL KÜLLİYESİ VE HZ.İBRAHİM MAĞARASIHALİ-ÜR RAHMAN CAMİ ziyaret ettikten sonra Tevrat`ta Hârân olarak, İncil’de aynı adla anılan bir kent olarak geçen, İslam tarihçilerinin ise kentin kuruluşunu Nuh Peygamberin torunlarından Kaynana veya İbrahim Peygamberin kardeşi Aran`a (Haran) bağladıkları HARRAN ’a gidiyoruz. Bölgenin iklim ve doğasıyla uyumlu, kendine özgü HARRAN EVLERİ ’ni ziyaret ederken, HARRAN KALESİni SURLAR’ ını ve tarihin en eski İSLAM ÜNİVERSİTESİ ’ni görerek ziyaretimizi tamamlıyor ve günümüzden yaklaşık 12.000 yıl öncesine doğru zaman tünelindeki yolculuğumuza devam ediyoruz. otelimize yerleşiyor ve dileyen konuklarımızla; Ariflerin söze geldiği, çırakların dize geldiği, şiirlerin saza geldiği SIRA GECESİ ’ne(EKSTRA) gidiyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.


5. Gün: GÖBEKLİTEPE-MARDİN – MİDYAT

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra  GÖBEKLİTEPE ’ye giderek; heyecan veren bilinen ve bilinmeyenlerine birlikte yolculuk yapıyoruz. Şu ana kadar bilinen verilere göre; İnsanoğlu ’nun gözlerini ilk kez dünyaya açtığı tahmin edilen ve Dünya’nın İlk Tapınağı olan, Dünya’nın nefesini tutarak gelişmelerini izlediği bu noktadaki ziyaretimizin ardından  bu kez de Taşların Dile Geldiği Güneş’in Ülkesi MARDİN’e doğru hareket ediyoruz. Mardin’e ulaştığımızda;Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan Deyr-ul Zafaran Manastırını ziyaret ediyoruz.Mardin’in yöresel tadlarına bakmak üzere yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz.Daha sonra Mardin’in dar sokaklarınından geçerek Mardinin muhteşem taş evlerini görüyoruz.Ardından yöreyle bütünleşmiş yöresel ürünlerin olan;Badem şekeri,Dibek kahvesi,Eşşek sütü sabunları,bakır çerezlikler ve şamdanlar gibi ürünleri satın almak için serbest zaman veriyoruz.Aynı zamanda serbest zamanımızda rehberimizin bizlere göstereceği Mardin müzesi,Ptt evi,Zinciriye medresesini gezebilirsiniz.Mardin’in eşsiz güzelliklerine üzülerek veda ederek Midyat’a doğru hareket ediyoruz.İl durağımız birçok dizilere ev sahipliği yapmış olan Midyat Konukevini ziyaret ediyoruz.Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği Telkari sanatının en iyi ve en ince örneklerini bulabileceğimiz Telkari dükkanına giriyoruz.Konaklama ve akşam yemeği almak üzere otelimize geçiyoruz.


6. Gün: HASANKEYF –NİSSİBİ KÖPRÜSÜ -NEMRUT DAĞI– ADIYAMAN

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında yakında Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf’e varıyoruz.Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra Türkiye’de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman üzerinden geçerek Siverek’e doğru ilerliyoruz.Öğle yemeği molamızı veriyoruz.Kahta’ya doğru ilerlerken Nissibi Köprüsünden geçerek Atatürk Baraj Göletini fotoğraflıyoruz.Kahta’ya ulaşarak bizi bekleyen minibüslere binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır. Batı ve doğu terası bağış sunağı, güneşin batışı sonrası otele varış. Akşam yemeği ve konaklama Adıyaman’da otelimizde. 


7. Gün: KAHRAMANMARAŞ-İZMİR

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra .Kahraman unvanıyla onurlandırılan kentimize doğru yol alıyoruz. Kahraman Maraşlıların canları pahasına kendilerini siper ederek bu cennet vatanı bize emanet ederken yaptıklarını rehberimizden dinliyor ve bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Kentle özdeşleşmiş Sütçü İmam Anıtında   bir hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Ahır Dağı’nın cömertliğinin Kahramanmaraş insanın elinin üretkenliğiyle buluştuğu 150 yıllık lezzet ünlü Kahramanmaraş Dondurması ’nı yerinde yemek için Yaşar Pastanesi ’ne gidiyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan Sonra kente veda ederek Adana-Pozantı yolundan devam ederek gece geç saatlerde İzmir’e varıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otellerde 5 Gece Yarim Pansiyon Konaklama 
 • Lüks Otobüsler Ile Ulasim 
 •  Profesyonel Rehber Ile Çevre Gezileri 
 • Tatillideri  Otobüs Içi Ikramlari 
 • Tatillideri Güvencesi 
 •  Otelde alınan  Açik Büfe 5 Sabah Kahvaltisi 
 • Otelde alınan Açik Büfe veya Set Menü 5 Aksam Yemegi
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortasi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öglen Yemekleri 
 • Tüm Yemeklerde Alinan Içecekler 
 • Tüm Özel Harcamalar 
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 
 • Müze Giris Ücretleri + Müzekart
 • Nemrut Dağı minibüs ücreti
 • Halfeti Tekne Turu
 • Sıra Gecesi Urfa

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Urla Vergi Dairesi Önü (16:30)
 • Narlıdere Siteler Durağı (17:00)
 • Üçkuyular Ziraat Bankası Önü (Shell Benzin İstasyonu Karşısı) (17:15)
 • Konak Sabancı Kültür Merkezi Önü (17:30)
 • Karşıyaka Vapur İskelesi Karşısı (18:00)
 • Karşıyaka Girne Caddesi (18:15)
 • Ege Üniversitesi Kampüs Kapısı Önü (18:30)
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Fiyatları

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

URLA ve İZMİR ÇIKIŞLI GAP TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZTur Bilgileri

Benzer Turlar

Akyaka Yuvarlakçay Köyceğiz Turu

Akyaka Yuvarlakçay Köyceğiz Turu

Günü Birlik

07.06.2020

135.00 TL

KAPADOKYA TURU

KAPADOKYA TURU

2 Gece 3 Gün

25.06.2020

845.00 TL

KARADENİZ YAYLALAR ve BATUM TURU

KARADENİZ YAYLALAR ve BATUM TURU

6 Gece Otel Konaklama

30.06.2020

1849.00 TL

LAVANTA BAHÇELERİ GÖLLER BÖLGESİ TURU

LAVANTA BAHÇELERİ GÖLLER BÖLGESİ TURU

1 Gece 2 Gün

11.07.2020

479.00 TL

GAP TURU

GAP TURU

5 Gece 6 Gün

03.09.2020

1649.00 TL

GAP VE DOĞU ANADOLU TURU

GAP VE DOĞU ANADOLU TURU

9 Gece 10 Gün

25.09.2020

2649.00 TL

ESKİŞEHİR TURU

ESKİŞEHİR TURU

1 Gece 2 Gün

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2