GAP VE DOĞU ANADOLU TURU

2649.00 TL

1. Gün: İZMİR HAREKET

16:00  URLA VERGİ DAİRESİ ÖNÜ

16:30  NARLIDERE  SİTELER OTOBÜS DURAĞI

16:45  AGORA KARŞISI ÜST GEÇİT OTOBÜS DURAĞI

17:00 ÜÇKUYULAR ZİRAAT BANKASI ÖNÜ (SHELL BENZİN İSTASYONU KARŞISI)

17:30 BAYRAKLI ÜST GEÇİT  

Siz değerli misafirlerimizi kayıt esnasında belirlenen noktalardan alarak keyifli bir yolculuğa başlıyoruz.


2. Gün: ADANA–SABANCI CAMİİ-TAŞKÖPRÜ-HATAY ARKELOJİ MÜZESİ-ST.PIERRE KİLİSESİ-HABİBİ NECCAR CAMİ-HARBİYE ŞELALESİ

Sabah erken saatlerde Pozantı taraflarında  sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Türkiye’nin en büyük cami olma özelliğine sahip Sabancı Merkez Cami rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Şehrin simgesi olan Taşköprü’yü fotoğrafladıktan sonra otobüsümüzle Çan-Ezan-Hazzan seslerinin birlikte duyulduğu medeniyetler beşiği ilimiz Antakya’ya gidiyoruz.Antakya Arkeloji ve mozaik müzesini geziyoruz.Daha sonra Hristiyanlık kelimesinin ilk defa kullanıldığı St.Pierre kilisesine gidiyoruz.Gezimiz sonrası Antakya’nın eşiz yöresel lezzetlerini tatmak için öğle yemeğimizi almak üzere yerel restorana gidiyoruz.Daha sonra Habibi Neccar Camiyi görüp Harbiye Şelalelerine gidiyoruz.Burada ki serbest zamanımızın ardından konaklama gerçekleştirmek üzere otelimize geçiyoruz.


3. Gün: GAZİANTEP –ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-TAHMİS KAHVESİ-BAKIRCILAR ÇARŞISI-BÜYÜK PASAJ

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Gaziantep’e doğru yol alıyoruz.Gaziantep’te güzel anılarla başlıyoruz.İlk önce Dünyanın en büyük Mozaik Müzesi olan; Birecik Barajı suları altında kalan Zeugma Antik Kenti’nin muhteşem mozaiklerinin ve daha pek çok eserin sergilendiği dünya standartlarında müze olma özelliği ile de ön plana çıkan GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ ’ne gidiyoruz.Ardında Öğle yemeğimizi aldıktan alıyoruz.Ardından yürüyerek sokaklarında Antep’in çarşılarını geziyoruz. BAKIRCILAR ÇARŞISIZİNCİRLİ BEDESTEN, İMAM ÇAĞDAŞ, BÜYÜK PASAJ ‘da yöresel ürünlerinden almak, ünlü baklavasının tadına bakmak için serbest zaman kullanıyoruz. Müdavimlerini; şairlerin, yazarların ve düşünürlerin oluşturduğu, Antep Harbi’nden Tasavvuf Söyleşilerine kadar pek çok sohbete tanıklık eden Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden ünlü TARİHİ TAHMİS KAHVESİ oluyor. Konaklama yapmak üzere otelimize gidiyoruz.


4. Gün: HALFETİ -BALIKLIGÖL-HARRAN- ŞANLIURFA

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Fırat’ın suları altındaki Saklı Cennetin Kayıp Kenti HALFETİ ’yi keşfe gidiyoruz. Sakin (CITTASLOW) Kentimizin; geçmişten günümüze olan hikâyesini BİRECİK BARAJI ’nda sakince yapacağımız tekne turumuz(ekstra) sırasında dinliyoruz.  Sular altındaki evlerini, ağaçlarını hatta camilerini izlerken hep birlikte geçmişi hayal ediyoruz. Buradaki gezimiz sonrası Şanlıurfa’ya gidiyoruz.Öğle yemeğimizi aldıktan sonra BALIKLI GÖL (Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri), RIZVANİYE CAMİ (Zulümiye Cami), MEVLİD İ HALİL KÜLLİYESİ VE HZ.İBRAHİM MAĞARASIHALİ-ÜR RAHMAN CAMİ ziyaret ettikten sonra Tevrat`ta Hârân olarak, İncil’de aynı adla anılan bir kent olarak geçen, İslam tarihçilerinin ise kentin kuruluşunu Nuh Peygamberin torunlarından Kaynana veya İbrahim Peygamberin kardeşi Aran`a (Haran) bağladıkları HARRAN ’a gidiyoruz. Bölgenin iklim ve doğasıyla uyumlu, kendine özgü HARRAN EVLERİ ’ni ziyaret ederken, HARRAN KALESİni SURLAR’ ını ve tarihin en eski İSLAM ÜNİVERSİTESİ ’ni görerek ziyaretimizi tamamlıyor ve günümüzden yaklaşık 12.000 yıl öncesine doğru zaman tünelindeki yolculuğumuza devam ediyoruz. otelimize yerleşiyor ve dileyen konuklarımızla; Ariflerin söze geldiği, çırakların dize geldiği, şiirlerin saza geldiği SIRA GECESİ ’ne(EKSTRA) gidiyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.


5. Gün: GÖBEKLİTEPE-MARDİN – MİDYAT

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra  GÖBEKLİTEPE ’ye giderek; heyecan veren bilinen ve bilinmeyenlerine birlikte yolculuk yapıyoruz. Şu ana kadar bilinen verilere göre; İnsanoğlu ’nun gözlerini ilk kez dünyaya açtığı tahmin edilen ve Dünya’nın İlk Tapınağı olan, Dünya’nın nefesini tutarak gelişmelerini izlediği bu noktadaki ziyaretimizin ardından  bu kez de Taşların Dile Geldiği Güneş’in Ülkesi MARDİN’e doğru hareket ediyoruz. Mardin’e ulaştığımızda; Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan Deyr-ul Zafaran Manastırını ziyaret ediyoruz.Mardin’in yöresel tadlarına bakmak üzere yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz.Daha sonra Mardin’in dar sokaklarınından geçerek Mardinin muhteşem taş evlerini görüyoruz.Ardından yöreyle bütünleşmiş yöresel ürünlerin olan;Badem şekeri,Dibek kahvesi,Eşşek sütü sabunları,bakır çerezlikler ve şamdanlar gibi ürünleri satın almak için serbest zaman veriyoruz.Aynı zamanda serbest zamanımızda rehberimizin bizlere göstereceği Mardin müzesi,Ptt evi,Zinciriye medresesini gezebilirsiniz.Mardin’in eşsiz güzelliklerine üzülerek veda ederek Midyat’a doğru hareket ediyoruz.İl durağımız birçok dizilere ev sahipliği yapmış olan Midyat Konukevini ziyaret ediyoruz.Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği Telkari sanatının en iyi ve en ince örneklerini bulabileceğimiz Telkari dükkanına giriyoruz.Konaklama ve akşam yemeği almak üzere otelimize geçiyoruz.


6. Gün: HASANKEYF-TATVAN-AKDAMAR ADASI-VAN

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf’e varıyoruz. Hasankeyf i panoramik olarak görüp Tatvan’dan Gevaş’a geçiyoruz. Bizi bekleyen Özel teknelerimizle Van Gölü üzerinde bulunan Akdamar Adasına geçiyoruz(ekstra). Akdamar Kilisesinin bilgilerini rehberimizden aldıktan sonra , Van şehir merkezinde Van Kalesini panoramik görüp Savatlı Gümüş işçiliğini görebileceğimiz atölyelerden birtanesine gidiyoruz.Ardından meşhur Van kedilerini görebileceğimiz Kedi evine gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


7. Gün: MURADİYE ŞELALESİ-DOĞUBAYAZIT-AĞRI-İSHAKPAŞA SARAYI-KARS

Otelimizde sabah kahvaltımızı açık büfe olarak yaptıktan sonra Göl kenarından devam ederek Çaldıran yakınlarındaki Muradiye Şelalesine ulaşıyoruz. Asma köprüden Şelalede fotoğraflarımızı çekildikten sonra Büyük ve Küçük Ağrı Dağını görerek Doğu Beyazıd’a ulaşıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında ilklerin gerçekleştiği muhteşem İSHAK PAŞA SARAY’ını geziyoruz ve Iğdır üzerinden Kars’a geçiyoruz.Kars şehir turumuzu gerçekleştirip Kaşar-gravyer bal alışverişi yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


8. Gün: ANİ HARABELERİ-SARIKAMIŞ-ERZURUM

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrasında Ani Harabelerine geçiyoruz. Ermenistan Türkiye sınırını belirleyen Aras nehrini fotoğrafladıktan sonra Sarıkamış Horasan Pasinler yolu ile Nene Hatun Şehri Erzurum’a ulaşıyoruz. Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii, Üç Kümbetler hakkında Rehberimizden bilgilerimizi aldıktan sonra Rüstem Paşa Bedesteninde Oltu taşı alışverişi için serbest zaman alıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


9. Gün: ELAZIĞ -MALATYA

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrasında Çatkarlı Ova yolu ile Bingöl üzerinden Keban Baraj Gölü Manzarası eşliğinde Elazığ’a ulaşıyoruz. Harput’a çıkıyor öğle yemeğimizi alıyoruz, Balak Gazi-Ulu Camii, Eğik Minare-Arap Baba Türbesi, Sütkale gezilerimizi tamamladıktan sonra Kömürhan Köprüsünden Malatya’ya geçiyoruz. Otobüsümüzle panoramik şehir turunun sonrasında Malatya nostalji evini geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen konuklarımızla gece yarısı bizi bekleyen özel minibüslerle güneşin doğuşunu izlemek üzere Dünya’nın 8.harikası Nemrut Tümülüsü’ne çıkıyoruz. Komagene Kralı 1. Antiochus’un mezarının doğu terasından Güneş’in doğuşunu izledikten sonra bilgilerimizi rehberimizden alıp Malatya’daki otelimize geçiyoruz.


10. Gün: NEMRUT-KAYSERİ

Sabah kahvaltımızı açık büfe olarak aldıktan sonra rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden ayrılıyoruz ve Kayseri’ye geçiyoruz.Yol güzergahında öğle yemeğimizi alıp Kayseri'ye davam ediyoruz.Kayseri Kalesi'ni ve Saat Kulesi'ni, Hunat Hatun Medresesi'ni görüp yapacağımız sucuk, pastırma alışverişi sonrasında akşam yemeği ve konaklama otelimizde


11. Gün: KAPADOKYA-KONYA-İZMİR

Değerli misafirlerimiz otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında ilk durağımız Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Sonrasında bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi’ni ( Panaromik ) seyretme ve fotoğraflama imkânı.Konya'da öğle yemeği molası ve Mevlana müzesini ziyaret edip İzmir'e doğru yol alıyoruz.Gerekli molaların ardından İzmir’e varıyoruz. Bir sonraki Tatillideri  organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •  Otellerde 8  Gece Yarim Pansiyon Konaklama 
 •  Otelde 1  Gece Oda Kahvaltı Konaklama 
 •  Lüks Otobüsler Ile Ulasim 
 •  Profesyonel Rehber Ile Çevre Gezileri 
 •  Tatillideri Otobüs Içi Ikramlari (soğuk)
 •  Tatillideri  Güvencesi 
 •  Açik Büfe9 Sabah Kahvaltisi 
 •  Açik Büfe veya Set Menü 8  Aksam Yemegi
 •  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortasi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •  Tüm Ögle Yemekleri 
 •  Tüm Yemeklerde Alinan Içecekler 
 •  Tüm Özel Harcamalar 
 •  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 
 •  Müze Giris Ücretleri + Müzekart
 •  Nemrut Dağı minibüs ücreti
 • Akdamar Tekne Ücreti
 • Halfeti Tekne Turu
 • Urfa Sıra Gecesi Yemekli

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  25 Eylül

  Tur Fiyatları

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  25.09.20202649.00 TL3229.00 TL 2649.00 TL-Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  GAP VE DOĞU ANADOLU TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • 4* ve 5* Otellerde
  • İZMİR-SALİHLİ-KULA-UŞAK-AFYON
  • 0232 424 08 12

  Benzer Turlar

  Akyaka Yuvarlakçay Köyceğiz Turu

  Akyaka Yuvarlakçay Köyceğiz Turu

  Günü Birlik

  26.09.2020

  150.00 TL

  MARMARİS SELİMİYE KIZKUMU TURU

  MARMARİS SELİMİYE KIZKUMU TURU

  Günü Birlik

  27.09.2020

  200.00 TL

  ÖZEL KARADENİZ VE YAYLALAR TURU

  ÖZEL KARADENİZ VE YAYLALAR TURU

  6 Gece Otel Konaklama

  25.09.2020

  1849.00 TL

  GAP VE DOĞU ANADOLU TURU

  GAP VE DOĞU ANADOLU TURU

  9 Gece 10 Gün

  25.09.2020

  2649.00 TL

  GÖCEK-DALYAN DENİZ KEYFİ

  GÖCEK-DALYAN DENİZ KEYFİ

  1 Gece 2 Gün

  26.09.2020

  475.00 TL

  BOZCAADA ÇANAKKALE TURLARI

  BOZCAADA ÇANAKKALE TURLARI

  1 Gece 2 Gün

  03.10.2020

  499.00 TL

  ESKİŞEHİR TURU

  ESKİŞEHİR TURU

  1 Gece 2 Gün

  10.10.2020

  579.00 TL

  AYVALIK CUNDA AŞIKLAR ŞELALESİ

  AYVALIK CUNDA AŞIKLAR ŞELALESİ

  Günü Birlik

  11.10.2020

  150.00 TL

  GAP TURU

  GAP TURU

  5 Gece 6 Gün

  15.10.2020

  1649.00 TL

  BATI KARADENİZ TURU

  BATI KARADENİZ TURU

  3 Gece 4 Gün

  29.10.2020

  899.00 TL

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2